Drobečková navigace

Úvodní stránka > Online poradna > Online poradna

Online poradna

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
 • 11. 1. 2012 20:33
  Hippolyt - Moderátor
  Re: Krmení březí klisny

  Dobrý den,
  obezita v březosti a dále i během laktace je nebezpečná nejen pro klisnu, ale i pro hříbě. Může dojít ke komplikacím v průběhu březosti, kdy dochází k předčasným porodům a poté k vývojovým vadám hříběte a predispozici k inzulinové rezistenci.
  Jako základ zůstaňte u lučního sena s přídavkem vojtěšky, což vzhledem k výživné kondici klisny dostatečně pokrývá energetickou potřebu. Vojtěška v množství 1 - 2 kg denně také zabezpečí dostatečný příjem bílkovin. Pro dodání vitamínů a minerálů můžete sáhnout např. po výrobku SemperMin nebo SemperCube, které lze podávat i jen tak z ruky. Žlabová krmiva omezte na minimum a dbejte na dobrou výživnou kondici klisny, nejen přiměřeným krmením, ale také přiměřeným pohybem. V posledním trimestru nebo v případě zhoršení kondice můžete přidat ke krmné dávce Hesta Mix Light energy v množství do 500 g denně, konkrétní množství přizpůsobte aktuální výživné kondici.


 • 30. 11. 2011 3:20
  Iva Malá
  Krmení březí klisny

  Dobrý den,chtěla bych začít krmit Vámi nabízené krmivo,ale nějak se ztrácím v rozsáhlé nabídce.Jednalo by se o kobylku Českého sportovního ponyho s vysokým podílem huculské krve,je jí 17 let, kobča je 5 měsíců březí,ve velmi dobrém výživném stavu,řekla bych až lehce obézní,zátěž jen jednou týdně a to pod tříletými dětmi,jinak celodenní výběh,nyní je krmena senem s lucerkou,cca 8 kilo a půl kila ovsa na den,kobča trpí na letní vyrážky,ještě teď se z toho vzpamatovává,vitamíny má jen základní od mikropu,ale po kontrolním UTZ ve druhém měsíci březosti bylo zjištěno již dost velké hříbě,odpovídalo tak 4 měsíci březosti,proto bych Vás chtěla poprosit o optimální krmnou dávku,abych ji nepřekrmila a nenarodil se nám sloník.
  Děkuji Malá


 • 11. 1. 2012 20:37
  Hippolyt - Moderátor
  Re: vhodné krmení

  Dobrý den,
  vhodný by pro vás mohlo být krmivo NutriStar, které pomáhá díky svému složení udržovat koně v dobré psychické kondici, obsahuje nižší množství obilovin, proto je bezpečnější u koní s predispozicí k obezitě.
  Dávku přizpůsobte dle aktuální výživné kondice. U koní, kteří mají potíže s obezitou, stačí kvalitní sena a do hrstky NutriStaru přimíchat minerální doplněk, např. SemperMin, nebo SemperCube (ten se dá podávat i jen tak z ruky jako pamlsek).


 • 5. 12. 2011 20:19
  Monika Zajícová
  vhodné krmení

  dobrý den, ráda bych z vaší nabídka vybrala vhodné krmivo pro tři koně, o které se starám. Jedná se o pětiletou kobylku huculoarab/pura rasa espaňola, velmi snadno krmitelná, minulý rok v létě pro prodělaném zánětu zvýšené hladiny AST a GMT v krvi, dnes už v pořádku. Další koník je desetiletý valach welsh part bred, pod sedlem velmi temperamentní a poslední ČT kobylka sedm let, velmi mohutná, klidná. Všichni koně 24/7 venku na pastvě, využíváni pouze pro rekreační ježdění, pod sedlem dvakrát týdně. Momentálně krmeni senem, večer každý půl litru ovsa s hrstí slunečnice a s přídavkem minerálky od firmy Dibaq. Občas přídavek mrkve a jablek. Všichni koníci vypadají v dobré výživné kondici. V průběhu října a listopadu jsem přidávala asi dvakrát týdně irish mash asi půl litru - měřeno v suchém stavu - rozděleno pro všechny tři koně. Prosím, co byste mi doporučila? Děkuji za odpověď


 • 11. 1. 2012 20:40
  Hippolyt - Moderátor
  Re: vhodné krmení

  Dobrý den,
  dobré zkušenosti u hobby koní jsou s krmivem NutriStar, což je bezpečné krmení i pro mladé koně, kteří potřebují dostatek bílkoviny a minerálů k dokončení růstu a přitom by měli přijímat spíše "pomalejší" energii. Dávku přizpůsobte výživné kondici.
  Případně můžete vyzkoušet Struktur Energetikum, pokud ho budete krmit v dávce 1 kg denně, není již nutné přidávat žádný vitamino-minerální doplněk.


 • 13. 12. 2011 14:12
  Anna Dorazilová
  vhodné krmení

  Dobrý den, mám polského teplokrevníka (5 let), ježděn rekreačně 3x týdně - častěji terén, někdy jízdárna nebo lonž. Seno má celý den k dispozici. 2x denně krmím müsli. Co by jste mi doporučili z Vašeho sortimentu. Děkuji


 • 25. 12. 2011 1:15
  Lenka Řezníčková
  Prosim o pomoc

  jsem vaše velice spokojená zákaznice. Bohužel však nastal menší zádrhel. Mám skoro dvouletou kobylku QH. Už asi čtvrt roku společně s matkou dostávala NutriStar, společně s mačkaným ječmenem. Už je to asi měsíc, co jsem jí znovu odstavila (prodala jsem jí mámu) chvíly byla smutná,ale žrala normálně. Je to asi 14 dní co jsem zkrmila ječmen a nyní dostává jen NutriStar + minerály, vitamin C a ostropestřec. Bohužel však už třetí nebo čtvrtý den odmítá tyto granule žrát. Zkoušela jsem je dávat čisté bez přidaných věcí, dokonce jsem je zkoušela máčet, zítra je zkusím znovu namíchat s ječmenem, přesto je nechce žrát. Nesetkal jste se s tím? Celou dobu je žrala výborně, těšila se naně. Seno žere,jabka,mrkev a pečivo není problém. Mám tohoto krmení dva a půl pytle a nechce se mi vyhodit na hnůj. Děkuji moc za pomoc. Zítra se ještě ozvu,zda ten ječmen pomohl. Píšu raději dřív,vím že přes svátkylidi moc email nekontrolují. Užijte si svátky. Děkuji.


 • 11. 1. 2012 20:47
  Hippolyt - Moderátor
  Re: denní krmná dávka sena

  Dobrý den,
  neomezený příjem sena je vhodný pro naprostou většinu koní - celodenní příjem menších dávek objemového krmiva je přirozený pro trávcí trakt, spolu s neomezeným pohybem je tak nejlepší prevencí zažívacíh problémů a kolik. Také funguje jako ochrana proti stresu a nudě.
  V zimě roste spotřeba sena, především u koní 24/7, protože je chladněji a koně spotřebují více energie na zahřátí, mikrobiální trávení hrubé vlákniny v zadní části střeva funguje jako topení.
  Seno je nutné omezovat u koní, kteří mají problémy s obezitou, tam se potom uvádí jako optimální dávka 1,5 % živé hmotnosti v sušině, tj. pro koně 600 kg cca 10 kg sena, rozdělených aspoň do 3 denních dávek, případně podávaných v sítích s malými oky, aby krmení vydrželo na delší dobu a koně delší dobu nehladověli. U březí klisny se spotřeba zvyšuje, u 600 kg na cca 11 - 12 kg.
  Pokud vaši koně obézní nejsou, tak nemusíte mít strach, že by jim zvýšený příjem sena mohl ublížit.
  Každý balík je jinak těžký, velké balíky se pohybují od 200 - 400 kg, takže bez váhy těžko budete vědět, kolik toho koně skutečně sežerou (a zemědělci někdy hmotnost balíků nadhodnocují ;)). Navíc pokud koně nějaké seno zašlapou a pokálí, může být i 50 % ztráta sena. Ta se dá dobře minimalizovat pomocí krmelců.


 • 27. 12. 2011 19:58
  Markéta
  denní krmná dávka sena

  Dobrý den, mám dva koně typu CT. Kobyla jde do 6. měsíce březosti a druhý je valach. Každý den dostávají ječmen, lněné semínko a ona ještě granule, plus jablka a tvrdé pečivo. Jsou v lehké zatěži. Ustajeny 24/7. Přesto mi sežerou velký balík sena za 6 dní, s tím že k němu mají přístup sami. Nezdá se mi to až zas tak uplně vhodné, tolik sena za tak malo dní. Můžete mi poradit kolik by měli dostavat? Děkuji a přeji hezký den.


 • 11. 1. 2012 20:51
  Hippolyt - Moderátor
  Re: krmivo pro pony

  Dobrý den,
  nezmiňujete, v jaké výživné kondici jsou vaši poníci. Pokud v dobré, tj. jdou jim dobře nahmatat žebra, můžete jim krmit musli EquiGard, které je bezpečné i pro koně s historií schvácení kopyt.
  Pokud jsou obézní, žebra nejdou nahmatat a na krku, za lopatkou a kolem ocasu se tvoří tukové boule, neměli by poníci dostávat kromě přesně odměřených dávek sena žádný žlabový příkrm, pouze vitamino-minerální doplněk, např. SemperCube, nebo GlucoGard.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Produktové listy 

Úpravy produktových listů

Aktuálně řešíme úpravy produktových listů a informací o přesném složení výrobků. Děkujeme za trpělivost.

Aktualizované informace jsou v tuto chvíli již u těchto výrobků:

Hesta Mix Müsli
Hesta Mix Classic
Hesta Mix Light energy
Struktur – Energetikum
Vital Müsli Beste Jahre
St. Hippolyt NutriStar
Struktur E - bezobilný

ST.HIPPOLYT NA SLOVENSKU

svk.png

Brandon - novinka Hippolyt

kat-brandon4_200x250.png

Nově také na Facebooku

fb.png

Přeprava zdarma!!!

Při objednávce nad 500,- Kč je přeprava zdarma!

Při objednávce do 500,- Kč je přeprava za 50,- Kč.

http://www.hippolyt.cz/index.php?nid=9490&lid=cs&oid=2183800

Aktuální ceník v PDF

Stáhněte si kompletní aktuální ceník /k 27.4.2022/ krmiva pro koně St.Hippolyt v PDF...

ceník krmiva pro koně St.Hippolyt v PDF

Hippolyt opět nejlepší!

Čtenáři německého jezdeckého časopisu CAVALLO opět zvolili St.Hippolyt jako nejoblíbenější krmivo pro koně!

Cavallo Trophy 2014 im Bereich Beste Marke Futtermittel.jpg

První místo pro GLUCOGARD!

Skutečnost, že St.Hippolyt zvolil správnou cestu se potvrdila i při přebírání letošních cen na akci Eurocheval v Offenbergu. První místo získal St.Hippolyt se svým doplňkovým krmivem pro koně GLUCOGARD, které je úspěšné v boji s EMS a schvácením kopyt!

http://www.hippolyt.cz/index.php?nid=9490&lid=CZ&oid=1981681&tabpage=15&taboffset=0&ts=1&epc=SKD12

KDO KRMÍ ST.HIPPOLYT ?

Zajímá Vás, kdo svým koním dopřává krmivo St.Hippolyt? Například Václav Bořánek, Esther Weberová, JS Schneider a další. Podívejte na reference.

Reference
Ronaldo S - skokový kůň roku 2009

Ceník přepravy

Přepravné není součástí cen v e-shopu. V případě zaslání zboží Vám budeme účtovat tyto ceny, viz.odkaz...

Ceník přepravy

Lepší krmení = lepší hříbě!

Podívejte se na zajímavou vědeckou studii zabývající se výživou hříbat.

Lepší krmení = lepší hříbě

Partnerské prodejny

Krmivo pro koně St.Hippolyt lze také zakoupit v našich partnerských prodejnách:

Čáslav a Havlíčkův Brod

Jezdecké potřeby Viktorie, Plzeň

Sokolov, Farma LA Rudolec

Robert Sitter, Č.Budějovice, 723117546

STÁJ NICOL, Liberec

Granofyt s.r.o., Rudná u Prahy

My Horse s.r.o.
250 69 Máslovice, okr. Praha - východ
602 594 338

St.Hippolyt doporučuje

http://www.horsemanonline.cz/

Vyhledat v textu

Nákupní koš
Košík je prázdný

Online poradna

příspěvků: 92
hippolyt