Speciální krmné doplňky

Speciální krmné doplňky pro koně

Speciální krmné doplňky pro koně

Kategorie:   Speciální krmné doplňky
Podkategorie:
  Za studena lisované rostlinné oleje (6)
  
Zobrazení 
  
SKD20211 Robusan
Robusan – Při střevních potížích

Tyčinky - 28 ks

Zastavte zažívací potíže!

„Nouzová krabička “ pro konečníkovou  vodu  a další zažívací potíže.

Účinné a přirozené řešení!

• Pro použití u konečníkové vody  a podrážděných střev
• Podporuje zdravou střevní flóru pro optimální  trávení
• Více než 80 přírodních zdrojů vlákniny a bylin optimalizuje střevní flóru
• Snadná manipulace díky tvaru tyčinky

Konečníková voda – jeden problém a mnoho příčin

Konečníková  voda je pro koně a majitele obzvláště nepříjemným problémem. Příčiny jsou často různorodé. Možné jsou bakteriální a virové patogeny, neléčené infekce střevními parazity ale také problémy s čelistí a zuby mohou způsobit  syndrom zvaný konečníková voda. Stejně tak by měly být za spouštěče považovány faktory jako pozice koně ve stádě, zvládání stresu a psychická zátěž. Alergie (např. alergie na určité typy krmiv) by také měly být brány v potaz. Koně jsou obzvláště citliví v podzimních a zimních měsících, kdy přecházejí z pastvy na krmení senem a mohou reagovat na  základní a koncentrované krmivo průjmem. Základní krmivo i podestýlka mohou být kontaminovány škodlivými bakteriemi nebo houbami v důsledku  hnilobných procesů  nebo nesprávného skladování. Tyto organismy metabolizují  toxické produkty (např. mykotoxiny, biogenní aminy).  Ty jsou odbourávány játry, která jsou následně velmi zatěžována.  Což může dříve či později vést k vážným poruchám  trávicího a detoxikačního metabolismu. Výsledkem je, že problémy s játry a střevní záněty jdou často ruku v ruce. Kvůli složitosti problému s konečníkovou vodou,  je např.podávání léčivého uhlí,  psyllia nebo jílových minerálií , úspěšné pouze v určitých případech.  Právě tyto složité vztahy byly vzaty v úvahu při sestavování jednotlivých složek tyčinky Robusan od St. Hippolyt.

Rostlinné bioaktivní látky

Shrnuté poznatky za 30 let zkušeností o blahodárných účincích bylin a koření jsme zkoncentrovali do tyčinek  Robusan. O této problematice existuje řada vědeckých výsledků a publikací a produkty založené na tomto výzkumu jsou nyní lídrem ve výživě zvířat. Ve výsledku byl vyvinut náš nový typ bylinkové tyčinky Robusan. Interakce více než 100 bioaktivních složek fyziologicky podporuje střevní flóru a také systematicky stimuluje trávení a metabolismus. Pečlivě vybrané bylinky a koření pomáhají při žaludečních potížích, konečníkové vodě  a zažívacích potížích a také posilují nervový systém v případě neklidu a nervozity. Obsažené taniny „obalují “ střevní sliznici a znesnadňují přichycení choroboplodných zárodků. Díky svým ochranným, relaxačním a uklidňujícím vlastnostem nabízí komplexní složení vašemu koni holistický přístup k vyváženému střevnímu mikrobiomu.

Zdraví podporující byliny

Blahodárné účinky bylin a koření jsou lidstvu známy již od starověku. Rozmanitost bioaktivních složek (sekundárních metabolitů rostlin) přispívá ke zdraví a podpoře výživy lidí a zvířat. Kromě toho rostlinné sekundární metabolity stimulují vlastní obranyschopnost těla v boji proti parazitům.  Podporují, regenerují a starají se o imunitní systém, detoxikační orgány a střevní flóru po konvenční medikaci. Příroda nabízí širokou škálu bylin a koření. Úkolem je najít ty správné a optimální dávkování podle příznaků.

Poklady přírody

Nerovnováha v gastrointestinálním traktu může mít různé příčiny (např. stres, potravní  intolerance, infekce) a projevovat se různými způsoby (např. průjem, žaludeční křeče, syndrom dráždivého tračníku). Jemnou podporu zde nabízejí byliny a rostliny s vysokým podílem tříslovin a hořčin.

Ukázalo se, že použití kmínu a fenyklu je účinné při gastrointestinálních potížích. Sekundární rostlinné látky v něm obsažené uvolňují střevní svaly a mají protizánětlivé vlastnosti. Stimulují také vylučování slin a trávicí šťávy a tím podporují trávení. Heřmánek je také ceněn pro své vlastnosti posilující žaludek, stimulující trávení a protikřečové vlastnosti. Ve správném dávkování je dubová kůra (Quercus, známo jako Cortex Quercus) užitečná pro nespecifický akutní průjem.  Třísloviny  (taniny ) obsažené v dubové kůře mají vlastnosti, které mění povrchové napětí a tím ztěžují přilnutí škodlivých bakterií na střevní sliznici.

Terpeny jsou odpovědné za uklidňující a uvolňující vůni mechu, pryskyřic  a jehličnanů. Tyto látky slouží rostlině jako komunikační signály a zajišťují rozmanitou chuť a vůni ve světě rostlin. Jsou produkovány v listech, kůře a kořenech rostlin. Dnes je známo více než 8000 různých terpenů. Již dávno se vědělo, že terpeny mají řadu blahodárných vlastností. Pinen  zmírňuje svalové křeče a pocit plnosti, fenchon podporuje gastrointestinální peristaltiku a myristicin podporuje trávení  a působí proti křečím.

Kromě své funkce jako rostlinné barvivo mají flavonoidy také velký význam v obraně rostlin (paraziti, patogeny). O velkém počtu známých flavonoidů (~ 8 000) se říká, že mají antioxidační, krevní oběh podporující a protizánětlivé účinky. Flavonoidy by rovněž měly mít vitalizující a zlepšující náladu a měly by ulevovat při potížích s gastrointestinálním traktem. Komplexní řada podpůrných bylin a rostlin v produktu Robusan obsahuje několik stovek jednotlivých  látek a úplný seznam by šel nad rámec tohoto popisu. Z tohoto důvodu je zde několik skupin aktivních složek zmíněno pouze jako příklad, abychom vám mohli přiblížit prospěšné síly matky přírody.


Doporučené dávkování :

Velký kůň: Dvě tyčinky denně, dokud se zažívací  potíže neuklidní. Poté pokračujte jednou tyčinkou  denně, dokud se krabička nevyčerpá.

Malý kůň, pony: Jedna tyčinka denně, dokud se zažívací potíže neuklidní. Poté pokračujte  ½  tyčinky za den, dokud se krabička nevyprázdní.

Poznámka: V případě potřeby může následovat následná péče s Brandon plus medigest.

1 tyčinka odpovídá přibližně 40 g.
Robusan
SLOŽENÍ KRMIVA: Robusan - produktový list
O1:
O2:
Cena s DPH 1 200,- Kč  

Související zboží

Glandogard

HippoMun

Vitamin E + Selen

Glandogard HippoMun Vitamin E + Selen
1 960,- Kč 1 250,- Kč 970,- Kč

Produktové listy 

Úpravy produktových listů

Aktuálně řešíme úpravy produktových listů a informací o přesném složení výrobků. Děkujeme za trpělivost.

Aktualizované informace jsou v tuto chvíli již u těchto výrobků:

Hesta Mix Müsli
Hesta Mix Classic
Hesta Mix Light energy
Struktur – Energetikum
Vital Müsli Beste Jahre
St. Hippolyt NutriStar
Struktur E - bezobilný

ST.HIPPOLYT NA SLOVENSKU

svk.png

Brandon - novinka Hippolyt

kat-brandon4_200x250.png

Nově také na Facebooku

fb.png

Přeprava zdarma!!!

Při objednávce nad 500,- Kč je přeprava zdarma!

Při objednávce do 500,- Kč je přeprava za 50,- Kč.

http://www.hippolyt.cz/index.php?nid=9490&lid=cs&oid=2183800

Aktuální ceník v PDF

Stáhněte si kompletní aktuální ceník /k 1.2.2024/ krmiva pro koně St.Hippolyt v PDF...

ceník krmiva pro koně St.Hippolyt v PDF

Hippolyt opět nejlepší!

Čtenáři německého jezdeckého časopisu CAVALLO opět zvolili St.Hippolyt jako nejoblíbenější krmivo pro koně!

Cavallo Trophy 2014 im Bereich Beste Marke Futtermittel.jpg

První místo pro GLUCOGARD!

Skutečnost, že St.Hippolyt zvolil správnou cestu se potvrdila i při přebírání letošních cen na akci Eurocheval v Offenbergu. První místo získal St.Hippolyt se svým doplňkovým krmivem pro koně GLUCOGARD, které je úspěšné v boji s EMS a schvácením kopyt!

http://www.hippolyt.cz/index.php?nid=9490&lid=CZ&oid=1981681&tabpage=15&taboffset=0&ts=1&epc=SKD12

KDO KRMÍ ST.HIPPOLYT ?

Zajímá Vás, kdo svým koním dopřává krmivo St.Hippolyt? Například Václav Bořánek, Esther Weberová, JS Schneider a další. Podívejte na reference.

Reference
Ronaldo S - skokový kůň roku 2009

Ceník přepravy

Přepravné není součástí cen v e-shopu. V případě zaslání zboží Vám budeme účtovat tyto ceny, viz.odkaz...

Ceník přepravy

Lepší krmení = lepší hříbě!

Podívejte se na zajímavou vědeckou studii zabývající se výživou hříbat.

Lepší krmení = lepší hříbě

Partnerské prodejny

Krmivo pro koně St.Hippolyt lze také zakoupit v našich partnerských prodejnách:

Čáslav a Havlíčkův Brod

Jezdecké potřeby Viktorie, Plzeň

Sokolov, Farma LA Rudolec

Robert Sitter, Č.Budějovice, 723117546

STÁJ NICOL, Liberec

Granofyt s.r.o., Rudná u Prahy

My Horse s.r.o.
250 69 Máslovice, okr. Praha - východ
602 594 338

St.Hippolyt doporučuje

http://www.horsemanonline.cz/

Vyhledat v textu

Nákupní koš
Košík je prázdný

Online poradna

příspěvků: 93
hippolyt