Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Role antioxidantů ve svalové látkové výměně

Role antioxidantů ve svalové látkové výměněabc.pngPro rychlé napnutí a uvolnění svalů potřebuje organismus adenosintrifosfát (ATP), životně důležitou sloučeninu pro udržení správné energetické látkové výměny. ATP produkuje organismus v "buněčné elektrárně", v mitochondrii. V průběhu buněčného dýchání spotřebovává buňka kyslík, aby mohla vyrábět ATP. Při zvýšené tělesné námaze však příjem kyslíku v kosterních svalech dramaticky klesá, což vede ke kyslíkovému deficitu.

Během produkce energie je menší část kyslíku přeměněna na malé, vysoce reaktivní volné radikály nebo na reaktivní formy kyslíku (ROS – Reactive Oxygene Species ). Pokud mitochondrie nefungují efektivně, klesá jejich schopnost produkovat energii, čímž vzniká větší množství volných radikálů, které poškozují buňky. Počet volných radikálů se rovněž dramaticky zvyšuje během intenzivního tréninku, při zánětech a v průběhu procesu stárnutí. Škodlivý efekt volných radikálů spočívá ve zničení buněčných částí až po buněčnou smrt.

Ochrana pomocí antioxidantů

Ke zvládnutí těchto škodlivých efektů je tělo vybaveno obranným systémem za pomoci antioxidantů, enzymů a vitamínů. Svaly od přírody disponují mechanizmy, které škodlivý vliv volných radikálů snižují. Endogenní enzymy hrají multifunkční roli při ochraně svalů před oxidativním poškozením během tréninku. Pro syntézu těchto enzymů potřebuje organizmus stopové prvky, které St. Hippolyt dodává ve vysoce využitelné organické formě. Adekvátní příjem selenu je také rozhodující pro syntézu glutathionperoxidázy, která je u koní považována za významný enzym podílející se na antioxidační aktivitě. Studie ukazují, že nedostatek selenu snižuje aktivitu glutathionperoxidázy o 80% a zvyšuje škodlivou oxidaci tuku v mitochondriích.

Vitamín E je znám jako přirozený antioxidant, který chrání buněčné stěny před poškozením volnými radikály. Sportovní koně potřebují výrazně více vitamínu E než koně, kteří pracují jen lehce. Bylo prokázáno, že po doplnění vitamínu E a selenu výkonnost stoupá a reakce imunitního systému se zlepšují. Další klíčovou roli v antioxidačním obranném systému hraje vitamín C, jednak likvidací škodlivých volných radikálů a dále při nové tvorbě vitamínu E. Kromě toho je vitamín C nezbytný pro syntézu kolagenu, hormonální syntézu, ukládání vápníku a antihistaminickou kontrolu. Vitamíny a antioxidanty, které velmi výrazně podporují činnost mitochondrií, jsou ve vysoké koncentraci obsaženy v našich produktech SUPER CONDITION a HIGH PERFORMER.

HIGH PERFORMER

Doporučujeme přikrmování produktem HIGH PERFORMER, který umí indukovat přirozenou produkci antioxidantů. Pro omezení dopadu volných radikálů je rozhodující zachovat funkčnost mitochondrií. To se týká zejména svalových buněk, ve kterých tisíce mitochondrií musejí dávat k dispozici velké množství energie jako pohonnou látku pro organizmus ve vysokém výkonu. Krmení bohaté na přirozené vitamíny a stopové prvky dokáže mitochondrie chránit, snižovat počet volných radikálů a tím výrazně zlepšovat pohotovost k výkonu a kvalitu života zvířete.

Naše doporučení:

Super Condition Super Condition High Performer
super condition.png Super Condition High Performer
Krátká zahřívací fáze, vysoká motivace při tréninku i v soutěžích a promptní regenerace svalstva... Ohňostroj vitality, síly a energie v buňkách pro vysoký výkon, spojený s vysokou...
Detail produktu Detail produktu

Produktové listy 

Úpravy produktových listů

Aktuálně řešíme úpravy produktových listů a informací o přesném složení výrobků. Děkujeme za trpělivost.

Aktualizované informace jsou v tuto chvíli již u těchto výrobků:

Hesta Mix Müsli
Hesta Mix Classic
Hesta Mix Light energy
Struktur – Energetikum
Vital Müsli Beste Jahre
St. Hippolyt NutriStar
Struktur E - bezobilný

ST.HIPPOLYT NA SLOVENSKU

svk.png

Brandon - novinka Hippolyt

kat-brandon4_200x250.png

Nově také na Facebooku

fb.png

Přeprava zdarma!!!

Při objednávce nad 500,- Kč je přeprava zdarma!

Při objednávce do 500,- Kč je přeprava za 50,- Kč.

http://www.hippolyt.cz/index.php?nid=9490&lid=cs&oid=2183800

Aktuální ceník v PDF

Stáhněte si kompletní aktuální ceník /k 1.9.2022/ krmiva pro koně St.Hippolyt v PDF...

ceník krmiva pro koně St.Hippolyt v PDF

Hippolyt opět nejlepší!

Čtenáři německého jezdeckého časopisu CAVALLO opět zvolili St.Hippolyt jako nejoblíbenější krmivo pro koně!

Cavallo Trophy 2014 im Bereich Beste Marke Futtermittel.jpg

První místo pro GLUCOGARD!

Skutečnost, že St.Hippolyt zvolil správnou cestu se potvrdila i při přebírání letošních cen na akci Eurocheval v Offenbergu. První místo získal St.Hippolyt se svým doplňkovým krmivem pro koně GLUCOGARD, které je úspěšné v boji s EMS a schvácením kopyt!

http://www.hippolyt.cz/index.php?nid=9490&lid=CZ&oid=1981681&tabpage=15&taboffset=0&ts=1&epc=SKD12

KDO KRMÍ ST.HIPPOLYT ?

Zajímá Vás, kdo svým koním dopřává krmivo St.Hippolyt? Například Václav Bořánek, Esther Weberová, JS Schneider a další. Podívejte na reference.

Reference
Ronaldo S - skokový kůň roku 2009

Ceník přepravy

Přepravné není součástí cen v e-shopu. V případě zaslání zboží Vám budeme účtovat tyto ceny, viz.odkaz...

Ceník přepravy

Lepší krmení = lepší hříbě!

Podívejte se na zajímavou vědeckou studii zabývající se výživou hříbat.

Lepší krmení = lepší hříbě

Partnerské prodejny

Krmivo pro koně St.Hippolyt lze také zakoupit v našich partnerských prodejnách:

Čáslav a Havlíčkův Brod

Jezdecké potřeby Viktorie, Plzeň

Sokolov, Farma LA Rudolec

Robert Sitter, Č.Budějovice, 723117546

STÁJ NICOL, Liberec

Granofyt s.r.o., Rudná u Prahy

My Horse s.r.o.
250 69 Máslovice, okr. Praha - východ
602 594 338

St.Hippolyt doporučuje

http://www.horsemanonline.cz/

Vyhledat v textu

Nákupní koš
Košík je prázdný

Online poradna

příspěvků: 92
hippolyt