Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


Novější 1

PF 2018

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku!

Za celý tým hippolyt.cz, Jan Hrubý

pf hip.jpg


Publikováno 20. 12. 2017 14:35

Novinka: Lamin Forte - cílená podpora organismu při zánětu a ztrátě vitality.

Lamin forte.pngZánět, poškození tkání a špatná regenerace – mnoho koní trpí těmito problémy. Snadné poškození tkání, svalové napětí, kašel, kožní problémy a potíže s trávením způsobují koním bolesti a problémy. Nejsou postiženi pouze staří a sportovní koně.

U mnohých koní se jedná především o deficity ve výživě, které podporují zánětlivé procesy a poškozování tkání. Dobrou zprávou je, že zdravé byliny a funkční krmné komponenty mohou významně pomoci ke zdravým buňkám a tkáním a zabraňují předčasnému opotřebování organismu.

Lamin Forte obsahuje glykoproteiny z mořských řas, funkční rostlinné látky a živiny z lněných semen, antioxidanty z ovoce a bylin. Kromě toho přidané vitaminy a minerály mají taktéž antioxidační účinek.

 

Lamin Forte se doporučuje při :

 • Zánětu v končetinách a v kopytech, artritidy atd.
 • Onemocnění dýchacího systému.
 • Zánětu zažívacího traktu a reprodukční soustavy.
 • Ztrátě vitality a pomalé regeneraci.

Více o produktu Lamin Forte na našem eshopu...


Publikováno 31. 10. 2017 15:29

Senior Felix si skáče pro vítězství

Senior Felix si skáče pro vítězství.jpgSenior Felix si skáče pro vítězství

Příběh Marca Poppela a jeho koně Felixe se k nám dostal rychle a přivedl celý náš tým k úžasu a naplnil nás hrdostí!

Příběh Marca Poppela a jeho koně Felixe:
"Můj kůň Felix ke mně přišel ve věku 11 let." Do svých 11 let byl nepřetržitě zraněn a nikdy nemohl projít ve skokovém sportu celou sezónou. Od svých 11 do 12 let přišel k nám na pastvu, aby si vyléčil vše, co ho doposud zatěžovalo. Od té doby běhal až do svých 17 let úspěšně do stupně T* a příležitostně také T**. V 18 utrpěl poškození zraku a já jsem mu opět nechal jeden rok na uzdravení.

Jeho comeback v 19 letech je již sám o sobě pozoruhodný. Ale ještě více obdivuhodné je, že ještě v téže již probíhající sezóně lehce nasbíral větší počet umístění v soutěžích T. Zakrátko vše ještě završil dvěma vítězstvími v soutěžích S v Rot am See na velké jezdecké soutěži v Baden - Würtemberg.

Felixův krmný koncept:

 • 1 kg Struktur E denně od 8 let
 • oves a Vollwertpellets
 • Gold Medal denně
 • čas od času vždy kúra Movicurem
 • při dlouhých víkendových soutěžích Qelan a Elektrolyte
Struktur – Energetikum Vollwertpellets Gold Medal
Struktur – Energetikum pro koně HKP92.png SKD19.png
MoviCur Qelan Elektrolyte, rozpustný ve vodě
Movicur Qelan elektrolyt-2015_200x250[1].jpg

Publikováno 22. 8. 2017 15:45

Shergir ATT získal na mezinárodní výstavě AT v Bábolně titul Absolutní šampion Evropy !

Shergir, absolutni sampion, foto Carol Magalow.jpgObdrželi jsme skvělou zprávu a referenci od spokojené zákaznice a majitelky překrásného hřebce Shergir ATT, který získal na mezinárodní výstavě AT v Bábolně titul Absolutní šampion Evropy! :) Tady je:

"Dobré ráno,

jen bych chtěla informovat o úspěchu českého achaltekince, krmeného Hippolytem, na Evropském šampionátu AT v Bábolně - hřebec Shergir ATT získal titul Absolutního šampióna Evropy.

Takže moc děkujeme, že nás zásobujete :)

Hezký den, ať se jen daří, Petra Marešová"

Majitelce paní Marešové z Farma Tukleky děkujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!

Tým Hippolyt.cz


Publikováno 4. 7. 2017 12:39

BRANDON - nové krmivo v oběhu!

kat-brandon4_200x250.pngCo byste řekli na krmivo pro koně, které má nízký alergický potenciál, má nízký glykemický index, stará se o správné trávení a prevenci trávicích poruch, podporuje hojení vředů, zaručuje pocit delšího nasycení, chrání sliznici a podporuje imunitu?

Na vědomí se dává .....

Nové krmivo v oběhu. Liší se zásadně tím, že je použita místo melasy palatinoza která drží nízkou glykemii.Jedná se sice o sacharid ( disacharid, přítomen v medu například ) ale který se rozkládá velice velice pomalu a paradoxně má velmi nízký glykemický index i když je to disacharid. Tento cukr má ovšem jinou a pevnější vazbu a tím se liší ve svých vlastnostech.

Hodnota GI Palatinozy je 32. Pro srovnání vyluhované řepné řízky mají GI 34. Řešení pro koně s IR kteří sportují ale benefit z ní mají všichni koně. Dále pokud jsou použity obilniny, jsou upraveny laktofermentací, opět kvůli stravitelnosti a držení nižšího GI. Použito je z obilnin také proso na které nejsou alergie. Základem je vojtěška z Champagne, obilné klíčky, vláknina a oleje.

Brandon má nízký alergický potenciál, nízký glykemický index, stará se o správné trávení a prevenci trávicích poruch, podporuje hojení vředů ( XL ) zaručuje pocit delšího nasycení, chrání sliznici a podporuje imunitu.

Brandon vede k prodloužení doby vyprazdňování žaludku, déle trvající pocit sytosti a odlehčení trávicí soustavy.

Dále je plně mineralizováno v organických vazbách, obsahuje potřebné vitaminy a živiny a lze jej použít také pro seniory, koně s trávicími a žvýkacími problémy jako náhrada sena ( lze namočit ) ....

To je krmivo Brandon. Vyvinuto společností St Hippolyt.

Základní krmivo je ve třech kategoriích

Důraz je kladen na zdraví, funkčnost, nejvyšší kvalitu a fyziologické potřeby koní !!!

Přejít do e-shopu...


Publikováno 23. 6. 2017 11:55

Lesklé vyhlídky na letní srst

Datum konání: 24. 4. 2017

Podpora při výměně srsti u koní.jpgJiž se slunovratem v prosinci začíná u našich miláčků výměna srsti. Je tedy nejvyšší čas naše koně podpořit a tento náročný čas výměny srsti jim usnadnit a položit základní kámen vitální a lesklé letní srsti.

Vlastně se naši čtyřnožci nacházejí v procesu výměny srsti celoročně, přičemž na jaře a na podzim tento proces vrcholí. Zpočátku se vlákna srsti zbarví lehce do šeda, později, při vzestupu teplot na jaře pak stará zimní srst vypadá. Do tohoto momentu je již lehká letní srst úplně založena.

Podpora při výměně srsti

Abyste vaše koně při výměně srsti podpořili, začněte přizpůsobovat přísun výživných látek nejlépe již se slunovratem. Každá výměna srsti znamená pro naše koně výdej energie navíc. Abychom tento výdej vyrovnali, je zapotřebí dodávat našim čtyřnožcům stopové prvky jako je zinek, měď, železo, mangan, stejně jako i vysoce hodnotné proteiny. Koně, kteří mají od přírody hustší srst, jako jsou nordické rasy nebo tinker, většinou s bujnou hřívou, mají také odpovídajícím způsobem vyšší potřebu dodatečných výživných látek pro produkci srsti.

Často dochází k nedostatku potřebných látek, neboť majitelé koní zvýší přísun teprve v momentě, kdy koně již viditelně línají.

Jasné známky nedostatku jsou:

 • matná a zježená srst
 • špatná kopyta
 • ztráta svaloviny

Náš tip

Nechte si o slunovratu celkovou krmnou dávku vašeho koně zkontrolovat odborníkem na krmiva a začněte s přikrmováním stopovými prvky, např. produktem Micro vital, pokud možno již od ledna. Krmivář odborník vám při sestavení optimální krmné dávky rád pomůže.

Malí pomocníci při výměně srsti

Pivovarské kvasnice:

Obsahují vedle stopových prvků také mnoho vitamínů B a proteinů a jsou tedy vynikajícím dodavatelem výživných látek.

Lněné semeno:

Pro zabránění tvorby kyseliny kyanovodíkové byste měli sáhnout po zlatém lněném semenu. Tmavé lněné semeno se musí v každém případě vařit. Tím ovšem ztrácí mnohé důležité vitamíny. Ideální je za studena lisovaný lněný olej, kterým lze krmnou dávku lehce polít.

Vojtěška:

Je bohatá na stopové prvky a plná proteinů, které nová srst potřebuje. Malá část denní dávky sena může být nahrazena vojtěškou. Vojtěška může být podávána jako celé rostliny, řezanka a nebo granule.

MicroVital Hefekultur Leinöl Luzerne Mix
microvital_nr-30hc-158069_200x250.png hefekultur.png Leinöl 2,5l.png luzerne-mix_nr-10rf-020146_200x250.png

Publikováno 24. 4. 2017 15:56

PF 2017

Web-Banner-Winter.jpg

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku!

Za celý tým hippolyt.cz, Jan Hrubý


Publikováno 19. 12. 2016 11:44

Dovolená / nedostupnost - 18.12.2016 - 8.1.2017

Dobrý den,

dovolujeme si Vás informovat takto v předstihu, že v termínu od 18.12.2016 do 8.1.2017 budeme čerpat dovolenou. Veškeré objednávky přijaté v tomto termínu začneme vyřizovat po jejím skončení, tedy od 9.1.2017.

Děkujeme za pochopení,

Za tým Hippolyt.cz, Jan Hrubý


Publikováno 15. 11. 2016 8:48

Nová soutěž na Facebooku

!!!! OPĚT SOUTĚŽÍME !!!! LNĚNÝ OLEJ


Zaregistrovali jste již novinky v e-shopu? Nyní je k dispozici několik větších a cenově velmi výhodných balení za studena lisovaného kvalitního lněného oleje St Hippolyt:

http://www.hippolyt.cz/index.php?nid=9490&lid=cs&oid=2020487

Lněný olej má ideální poměr omega 3 a omega 6 mastných kyselin a tím také přispívá k řadě pozitivních efektů na organismus koně. Díky vysokému podílu alfa-linolenové kyseliny je tento olej velmi cenný při potlačování alergických reakcí zejména kůže, snižování zánětlivých reakcí a zlepšení imunity, pro zlepšení stavu srsti a kožních derivátů a byl dokonce vypozorován také pozitivní vliv při artróze. Kyselinu alfa-linolenovou si koně nedokáží sami syntetizovat a je nutné ji doplnit v krmné dávce. Jak již bylo řečeno, lněný olej obsahuje více ( 60% ) omega 3 mastných kyselin. Obvykle podávaná krmiva mají opačný poměr mastných kyselin a je vhodné tedy krmnou dávku vyvážit k čemuž se lněný olej výborně hodí. Dalším benefitem je dodání klidné energie. Jako zdroj energie se hodí v podstatě pro všechny koně. Je ideální pro krmení hubených koní mimo jiné vzhledem k šetrnosti k trávicímu traktu. Svou nezastupitelnou úlohu však má v krmné dávce koní kteří jsou odkázáni na krmivo s nízkým obsahem cukrů jako jsou například koně s laminitis, Cushingovým syndromem, inzulinovou rezistencí ( lněný olej pomáhá udržovat hladinu krevního cukru ), koně se svalovou myopatií atd.

Jak lze vidět, lněný olej je skutečně velmi cenným komponentem v krmných dávkách všech koní. Ať již máte doma koně pro sport, výstavy, chov či jako parťáka pro chvíle pohody, všichni ocení pozitivní efekt lněného oleje.

Pravidla soutěže najdete na našem facebooku:

https://www.facebook.com/StHippolyt.cz/


Publikováno 14. 11. 2016 15:26

Soutěž o Struktur Energetikum - vyhlášení výsledků

Dobré ráno. Máme tady vyhlášení výsledků soutěže ! Aby losování bylo spravedlivé, využijeme výsledků 1. tahu Sportky která padla tuto neděli. Byla tažená tyto čísla : 6,13, 25, 28 a 30. Výherci tedy jsou: Markét Caltová, Si Mona, Lucka Dablice, Tereza Kuchařská a Barbora Jupová. Výhercům gratulujeme a prosíme o zaslání adres pro doručení výhry. Ostatní nezoufejte, brzy budeme opět soutěžit :) Děkujeme za hojnou účast.


Publikováno 4. 10. 2016 9:57

Novější 1

Brandon - novinka Hippolyt

kat-brandon4_200x250.png

Nově také na Facebooku

fb.png

Přeprava zdarma!!!

Při objednání sudého počtu pytlů s krmením je přeprava zdarma!

http://www.hippolyt.cz/index.php?nid=9490&lid=cs&oid=2183800

Aktuální ceník v PDF

Stáhněte si kompletní aktuální ceník /k 14.1.2015/ krmiva pro koně St.Hippolyt v PDF...

ceník krmiva pro koně St.Hippolyt v PDF

Hippolyt opět nejlepší!

Čtenáři německého jezdeckého časopisu CAVALLO opět zvolili St.Hippolyt jako nejoblíbenější krmivo pro koně!

Cavallo Trophy 2014 im Bereich Beste Marke Futtermittel.jpg

První místo pro GLUCOGARD!

Skutečnost, že St.Hippolyt zvolil správnou cestu se potvrdila i při přebírání letošních cen na akci Eurocheval v Offenbergu. První místo získal St.Hippolyt se svým doplňkovým krmivem pro koně GLUCOGARD, které je úspěšné v boji s EMS a schvácením kopyt!

http://www.hippolyt.cz/index.php?nid=9490&lid=CZ&oid=1981681&tabpage=15&taboffset=0&ts=1&epc=SKD12

KDO KRMÍ ST.HIPPOLYT ?

Zajímá Vás, kdo svým koním dopřává krmivo St.Hippolyt? Například Václav Bořánek, Esther Weberová, JS Schneider a další. Podívejte na reference.

Reference
Ronaldo S - skokový kůň roku 2009

Ceník přepravy

Přepravné není součástí cen v e-shopu. V případě zaslání zboží Vám budeme účtovat tyto ceny, viz.odkaz...

Ceník přepravy

Lepší krmení = lepší hříbě!

Podívejte se na zajímavou vědeckou studii zabývající se výživou hříbat.

Lepší krmení = lepší hříbě

Partnerské prodejny

Krmivo pro koně St.Hippolyt lze také zakoupit v našich partnerských prodejnách:

Čáslav a Havlíčkův Brod

Jezdecké potřeby Viktorie, Plzeň

Sokolov, Farma LA Rudolec

Robert Sitter, Č.Budějovice, 723117546

STÁJ NICOL, Liberec

Granofyt s.r.o., Rudná u Prahy

St.Hippolyt doporučuje

http://www.horsemanonline.cz/

Vyhledat v textu

Nákupní koš
Košík je prázdný

Online poradna

příspěvků: 90
hippolyt