Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


Novější 1 3

DOVOLENÁ 26.10.-2.11.2019

V termínu od 26.10. do 2.11.2019 jsme na dovolené. Veškeré objednávky přijaté v tomto termínu budou zpracovány hned po našem návratu, 3.11.2019

Děkujeme za pochopení,

Tým Hippolyt.


Publikováno 18. 10. 2019 19:39

DOVOLENÁ 25.8.-1.9.2019

V termínu od 25.srpna do 1.září 2019 máme dovolenou. Veškeré objednávky zadané v tomto termínu vyřídíme hned po návratu.

Děkujeme za pochopení

Tým hippolyt.cz


Publikováno 7. 8. 2019 11:14

Dovolená 27.10.-3.11.2018

V termínu od 27.10. do 3.11.2018 jsme na dovolené. Veškeré objednávky přijaté v tomto termínu budou zpracovány hned po našem návratu, 4.11.2018

Děkujeme za pochopení,

Tým Hippolyt.


Publikováno 18. 6. 20

Publikováno 22. 10. 2018 16:34

Dovolená 24.6. - 1.7.2018

V termínu od 24.6. do 1.7.2018 jsme na dovolené. Veškeré objednávky přijaté v tomto termínu budou zpracovány hned po našem návratu, 2.7.2018

Děkujeme za pochopení,

Tým Hippolyt.


Publikováno 18. 6. 2018 14:59

Role antioxidantů ve svalové látkové výměně

abc.pngPro rychlé napnutí a uvolnění svalů potřebuje organismus adenosintrifosfát (ATP), životně důležitou sloučeninu pro udržení správné energetické látkové výměny. ATP produkuje organismus v "buněčné elektrárně", v mitochondrii. V průběhu buněčného dýchání spotřebovává buňka kyslík, aby mohla vyrábět ATP. Při zvýšené tělesné námaze však příjem kyslíku v kosterních svalech dramaticky klesá, což vede ke kyslíkovému deficitu.

Během produkce energie je menší část kyslíku přeměněna na malé, vysoce reaktivní volné radikály nebo na reaktivní formy kyslíku (ROS – Reactive Oxygene Species ). Pokud mitochondrie nefungují efektivně, klesá jejich schopnost produkovat energii, čímž vzniká větší množství volných radikálů, které poškozují buňky. Počet volných radikálů se rovněž dramaticky zvyšuje během intenzivního tréninku, při zánětech a v průběhu procesu stárnutí. Škodlivý efekt volných radikálů spočívá ve zničení buněčných částí až po buněčnou smrt.

Ochrana pomocí antioxidantů

Ke zvládnutí těchto škodlivých efektů je tělo vybaveno obranným systémem za pomoci antioxidantů, enzymů a vitamínů. Svaly od přírody disponují mechanizmy, které škodlivý vliv volných radikálů snižují. Endogenní enzymy hrají multifunkční roli při ochraně svalů před oxidativním poškozením během tréninku. Pro syntézu těchto enzymů potřebuje organizmus stopové prvky, které St. Hippolyt dodává ve vysoce využitelné organické formě. Adekvátní příjem selenu je také rozhodující pro syntézu glutathionperoxidázy, která je u koní považována za významný enzym podílející se na antioxidační aktivitě. Studie ukazují, že nedostatek selenu snižuje aktivitu glutathionperoxidázy o 80% a zvyšuje škodlivou oxidaci tuku v mitochondriích.

Vitamín E je znám jako přirozený antioxidant, který chrání buněčné stěny před poškozením volnými radikály. Sportovní koně potřebují výrazně více vitamínu E než koně, kteří pracují jen lehce. Bylo prokázáno, že po doplnění vitamínu E a selenu výkonnost stoupá a reakce imunitního systému se zlepšují. Další klíčovou roli v antioxidačním obranném systému hraje vitamín C, jednak likvidací škodlivých volných radikálů a dále při nové tvorbě vitamínu E. Kromě toho je vitamín C nezbytný pro syntézu kolagenu, hormonální syntézu, ukládání vápníku a antihistaminickou kontrolu. Vitamíny a antioxidanty, které velmi výrazně podporují činnost mitochondrií, jsou ve vysoké koncentraci obsaženy v našich produktech SUPER CONDITION a HIGH PERFORMER.

HIGH PERFORMER

Doporučujeme přikrmování produktem HIGH PERFORMER, který umí indukovat přirozenou produkci antioxidantů. Pro omezení dopadu volných radikálů je rozhodující zachovat funkčnost mitochondrií. To se týká zejména svalových buněk, ve kterých tisíce mitochondrií musejí dávat k dispozici velké množství energie jako pohonnou látku pro organizmus ve vysokém výkonu. Krmení bohaté na přirozené vitamíny a stopové prvky dokáže mitochondrie chránit, snižovat počet volných radikálů a tím výrazně zlepšovat pohotovost k výkonu a kvalitu života zvířete.

Naše doporučení:

Super Condition Super Condition High Performer
super condition.png Super Condition High Performer
Krátká zahřívací fáze, vysoká motivace při tréninku i v soutěžích a promptní regenerace svalstva... Ohňostroj vitality, síly a energie v buňkách pro vysoký výkon, spojený s vysokou...
Detail produktu Detail produktu

Autor: tým hippolyt.cz Publikováno 18. 5. 2018 13:30

PF 2018

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku!

Za celý tým hippolyt.cz, Jan Hrubý

pf hip.jpg


Publikováno 20. 12. 2017 14:35

Novinka: Lamin Forte - cílená podpora organismu při zánětu a ztrátě vitality.

Lamin forte.pngZánět, poškození tkání a špatná regenerace – mnoho koní trpí těmito problémy. Snadné poškození tkání, svalové napětí, kašel, kožní problémy a potíže s trávením způsobují koním bolesti a problémy. Nejsou postiženi pouze staří a sportovní koně.

U mnohých koní se jedná především o deficity ve výživě, které podporují zánětlivé procesy a poškozování tkání. Dobrou zprávou je, že zdravé byliny a funkční krmné komponenty mohou významně pomoci ke zdravým buňkám a tkáním a zabraňují předčasnému opotřebování organismu.

Lamin Forte obsahuje glykoproteiny z mořských řas, funkční rostlinné látky a živiny z lněných semen, antioxidanty z ovoce a bylin. Kromě toho přidané vitaminy a minerály mají taktéž antioxidační účinek.

 

Lamin Forte se doporučuje při :

  • Zánětu v končetinách a v kopytech, artritidy atd.
  • Onemocnění dýchacího systému.
  • Zánětu zažívacího traktu a reprodukční soustavy.
  • Ztrátě vitality a pomalé regeneraci.

Více o produktu Lamin Forte na našem eshopu...


Publikováno 31. 10. 2017 15:29

Senior Felix si skáče pro vítězství

Senior Felix si skáče pro vítězství.jpgSenior Felix si skáče pro vítězství

Příběh Marca Poppela a jeho koně Felixe se k nám dostal rychle a přivedl celý náš tým k úžasu a naplnil nás hrdostí!

Příběh Marca Poppela a jeho koně Felixe:
"Můj kůň Felix ke mně přišel ve věku 11 let." Do svých 11 let byl nepřetržitě zraněn a nikdy nemohl projít ve skokovém sportu celou sezónou. Od svých 11 do 12 let přišel k nám na pastvu, aby si vyléčil vše, co ho doposud zatěžovalo. Od té doby běhal až do svých 17 let úspěšně do stupně T* a příležitostně také T**. V 18 utrpěl poškození zraku a já jsem mu opět nechal jeden rok na uzdravení.

Jeho comeback v 19 letech je již sám o sobě pozoruhodný. Ale ještě více obdivuhodné je, že ještě v téže již probíhající sezóně lehce nasbíral větší počet umístění v soutěžích T. Zakrátko vše ještě završil dvěma vítězstvími v soutěžích S v Rot am See na velké jezdecké soutěži v Baden - Würtemberg.

Felixův krmný koncept:

  • 1 kg Struktur E denně od 8 let
  • oves a Vollwertpellets
  • Gold Medal denně
  • čas od času vždy kúra Movicurem
  • při dlouhých víkendových soutěžích Qelan a Elektrolyte
Struktur – Energetikum Vollwertpellets Gold Medal
Struktur – Energetikum pro koně HKP92.png SKD19.png
MoviCur Qelan Elektrolyte, rozpustný ve vodě
Movicur Qelan elektrolyt-2015_200x250[1].jpg

Publikováno 22. 8. 2017 15:45

Shergir ATT získal na mezinárodní výstavě AT v Bábolně titul Absolutní šampion Evropy !

Shergir, absolutni sampion, foto Carol Magalow.jpgObdrželi jsme skvělou zprávu a referenci od spokojené zákaznice a majitelky překrásného hřebce Shergir ATT, který získal na mezinárodní výstavě AT v Bábolně titul Absolutní šampion Evropy! :) Tady je:

"Dobré ráno,

jen bych chtěla informovat o úspěchu českého achaltekince, krmeného Hippolytem, na Evropském šampionátu AT v Bábolně - hřebec Shergir ATT získal titul Absolutního šampióna Evropy.

Takže moc děkujeme, že nás zásobujete :)

Hezký den, ať se jen daří, Petra Marešová"

Majitelce paní Marešové z Farma Tukleky děkujeme a přejeme hodně dalších úspěchů!

Tým Hippolyt.cz


Publikováno 4. 7. 2017 12:39

BRANDON - nové krmivo v oběhu!

kat-brandon4_200x250.pngCo byste řekli na krmivo pro koně, které má nízký alergický potenciál, má nízký glykemický index, stará se o správné trávení a prevenci trávicích poruch, podporuje hojení vředů, zaručuje pocit delšího nasycení, chrání sliznici a podporuje imunitu?

Na vědomí se dává .....

Nové krmivo v oběhu. Liší se zásadně tím, že je použita místo melasy palatinoza která drží nízkou glykemii.Jedná se sice o sacharid ( disacharid, přítomen v medu například ) ale který se rozkládá velice velice pomalu a paradoxně má velmi nízký glykemický index i když je to disacharid. Tento cukr má ovšem jinou a pevnější vazbu a tím se liší ve svých vlastnostech.

Hodnota GI Palatinozy je 32. Pro srovnání vyluhované řepné řízky mají GI 34. Řešení pro koně s IR kteří sportují ale benefit z ní mají všichni koně. Dále pokud jsou použity obilniny, jsou upraveny laktofermentací, opět kvůli stravitelnosti a držení nižšího GI. Použito je z obilnin také proso na které nejsou alergie. Základem je vojtěška z Champagne, obilné klíčky, vláknina a oleje.

Brandon má nízký alergický potenciál, nízký glykemický index, stará se o správné trávení a prevenci trávicích poruch, podporuje hojení vředů ( XL ) zaručuje pocit delšího nasycení, chrání sliznici a podporuje imunitu.

Brandon vede k prodloužení doby vyprazdňování žaludku, déle trvající pocit sytosti a odlehčení trávicí soustavy.

Dále je plně mineralizováno v organických vazbách, obsahuje potřebné vitaminy a živiny a lze jej použít také pro seniory, koně s trávicími a žvýkacími problémy jako náhrada sena ( lze namočit ) ....

To je krmivo Brandon. Vyvinuto společností St Hippolyt.

Základní krmivo je ve třech kategoriích

Důraz je kladen na zdraví, funkčnost, nejvyšší kvalitu a fyziologické potřeby koní !!!

Přejít do e-shopu...


Publikováno 23. 6. 2017 11:55

Novější 1 3

Typ platby DOBÍRKA - neaktivní

Z důvodu zdravotní situace přepravní společnost neakceptuje hotovostní platbu. Děkujeme za pochopení.

ST.HIPPOLYT NA SLOVENSKU

svk.png

Brandon - novinka Hippolyt

kat-brandon4_200x250.png

Nově také na Facebooku

fb.png

Přeprava zdarma!!!

Při objednávce nad 500,- Kč je přeprava zdarma!

Při objednávce do 500,- Kč je přeprava za 50,- Kč, dobírka 30,- Kč.

http://www.hippolyt.cz/index.php?nid=9490&lid=cs&oid=2183800

Aktuální ceník v PDF

Stáhněte si kompletní aktuální ceník /k 14.1.2015/ krmiva pro koně St.Hippolyt v PDF...

ceník krmiva pro koně St.Hippolyt v PDF

Hippolyt opět nejlepší!

Čtenáři německého jezdeckého časopisu CAVALLO opět zvolili St.Hippolyt jako nejoblíbenější krmivo pro koně!

Cavallo Trophy 2014 im Bereich Beste Marke Futtermittel.jpg

První místo pro GLUCOGARD!

Skutečnost, že St.Hippolyt zvolil správnou cestu se potvrdila i při přebírání letošních cen na akci Eurocheval v Offenbergu. První místo získal St.Hippolyt se svým doplňkovým krmivem pro koně GLUCOGARD, které je úspěšné v boji s EMS a schvácením kopyt!

http://www.hippolyt.cz/index.php?nid=9490&lid=CZ&oid=1981681&tabpage=15&taboffset=0&ts=1&epc=SKD12

KDO KRMÍ ST.HIPPOLYT ?

Zajímá Vás, kdo svým koním dopřává krmivo St.Hippolyt? Například Václav Bořánek, Esther Weberová, JS Schneider a další. Podívejte na reference.

Reference
Ronaldo S - skokový kůň roku 2009

Ceník přepravy

Přepravné není součástí cen v e-shopu. V případě zaslání zboží Vám budeme účtovat tyto ceny, viz.odkaz...

Ceník přepravy

Lepší krmení = lepší hříbě!

Podívejte se na zajímavou vědeckou studii zabývající se výživou hříbat.

Lepší krmení = lepší hříbě

Partnerské prodejny

Krmivo pro koně St.Hippolyt lze také zakoupit v našich partnerských prodejnách:

Čáslav a Havlíčkův Brod

Jezdecké potřeby Viktorie, Plzeň

Sokolov, Farma LA Rudolec

Robert Sitter, Č.Budějovice, 723117546

STÁJ NICOL, Liberec

Granofyt s.r.o., Rudná u Prahy

My Horse s.r.o.
250 69 Máslovice, okr. Praha - východ
602 594 338

St.Hippolyt doporučuje

http://www.horsemanonline.cz/

Vyhledat v textu

Nákupní koš
Košík je prázdný

Online poradna

příspěvků: 91
hippolyt