Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality


Lesklé vyhlídky na letní srst

Datum konání: 24. 4. 2017

Podpora při výměně srsti u koní.jpgJiž se slunovratem v prosinci začíná u našich miláčků výměna srsti. Je tedy nejvyšší čas naše koně podpořit a tento náročný čas výměny srsti jim usnadnit a položit základní kámen vitální a lesklé letní srsti.

Vlastně se naši čtyřnožci nacházejí v procesu výměny srsti celoročně, přičemž na jaře a na podzim tento proces vrcholí. Zpočátku se vlákna srsti zbarví lehce do šeda, později, při vzestupu teplot na jaře pak stará zimní srst vypadá. Do tohoto momentu je již lehká letní srst úplně založena.

Podpora při výměně srsti

Abyste vaše koně při výměně srsti podpořili, začněte přizpůsobovat přísun výživných látek nejlépe již se slunovratem. Každá výměna srsti znamená pro naše koně výdej energie navíc. Abychom tento výdej vyrovnali, je zapotřebí dodávat našim čtyřnožcům stopové prvky jako je zinek, měď, železo, mangan, stejně jako i vysoce hodnotné proteiny. Koně, kteří mají od přírody hustší srst, jako jsou nordické rasy nebo tinker, většinou s bujnou hřívou, mají také odpovídajícím způsobem vyšší potřebu dodatečných výživných látek pro produkci srsti.

Často dochází k nedostatku potřebných látek, neboť majitelé koní zvýší přísun teprve v momentě, kdy koně již viditelně línají.

Jasné známky nedostatku jsou:

  • matná a zježená srst
  • špatná kopyta
  • ztráta svaloviny

Náš tip

Nechte si o slunovratu celkovou krmnou dávku vašeho koně zkontrolovat odborníkem na krmiva a začněte s přikrmováním stopovými prvky, např. produktem Micro vital, pokud možno již od ledna. Krmivář odborník vám při sestavení optimální krmné dávky rád pomůže.

Malí pomocníci při výměně srsti

Pivovarské kvasnice:

Obsahují vedle stopových prvků také mnoho vitamínů B a proteinů a jsou tedy vynikajícím dodavatelem výživných látek.

Lněné semeno:

Pro zabránění tvorby kyseliny kyanovodíkové byste měli sáhnout po zlatém lněném semenu. Tmavé lněné semeno se musí v každém případě vařit. Tím ovšem ztrácí mnohé důležité vitamíny. Ideální je za studena lisovaný lněný olej, kterým lze krmnou dávku lehce polít.

Vojtěška:

Je bohatá na stopové prvky a plná proteinů, které nová srst potřebuje. Malá část denní dávky sena může být nahrazena vojtěškou. Vojtěška může být podávána jako celé rostliny, řezanka a nebo granule.

MicroVital Hefekultur Leinöl Luzerne Mix
microvital_nr-30hc-158069_200x250.png hefekultur.png Leinöl 2,5l.png luzerne-mix_nr-10rf-020146_200x250.png

Publikováno 24. 4. 2017 15:56

PF 2017

Web-Banner-Winter.jpg

Přejeme Vám příjemné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku!

Za celý tým hippolyt.cz, Jan Hrubý


Publikováno 19. 12. 2016 11:44

Dovolená / nedostupnost - 18.12.2016 - 8.1.2017

Dobrý den,

dovolujeme si Vás informovat takto v předstihu, že v termínu od 18.12.2016 do 8.1.2017 budeme čerpat dovolenou. Veškeré objednávky přijaté v tomto termínu začneme vyřizovat po jejím skončení, tedy od 9.1.2017.

Děkujeme za pochopení,

Za tým Hippolyt.cz, Jan Hrubý


Publikováno 15. 11. 2016 8:48

Nová soutěž na Facebooku

!!!! OPĚT SOUTĚŽÍME !!!! LNĚNÝ OLEJ


Zaregistrovali jste již novinky v e-shopu? Nyní je k dispozici několik větších a cenově velmi výhodných balení za studena lisovaného kvalitního lněného oleje St Hippolyt:

http://www.hippolyt.cz/index.php?nid=9490&lid=cs&oid=2020487

Lněný olej má ideální poměr omega 3 a omega 6 mastných kyselin a tím také přispívá k řadě pozitivních efektů na organismus koně. Díky vysokému podílu alfa-linolenové kyseliny je tento olej velmi cenný při potlačování alergických reakcí zejména kůže, snižování zánětlivých reakcí a zlepšení imunity, pro zlepšení stavu srsti a kožních derivátů a byl dokonce vypozorován také pozitivní vliv při artróze. Kyselinu alfa-linolenovou si koně nedokáží sami syntetizovat a je nutné ji doplnit v krmné dávce. Jak již bylo řečeno, lněný olej obsahuje více ( 60% ) omega 3 mastných kyselin. Obvykle podávaná krmiva mají opačný poměr mastných kyselin a je vhodné tedy krmnou dávku vyvážit k čemuž se lněný olej výborně hodí. Dalším benefitem je dodání klidné energie. Jako zdroj energie se hodí v podstatě pro všechny koně. Je ideální pro krmení hubených koní mimo jiné vzhledem k šetrnosti k trávicímu traktu. Svou nezastupitelnou úlohu však má v krmné dávce koní kteří jsou odkázáni na krmivo s nízkým obsahem cukrů jako jsou například koně s laminitis, Cushingovým syndromem, inzulinovou rezistencí ( lněný olej pomáhá udržovat hladinu krevního cukru ), koně se svalovou myopatií atd.

Jak lze vidět, lněný olej je skutečně velmi cenným komponentem v krmných dávkách všech koní. Ať již máte doma koně pro sport, výstavy, chov či jako parťáka pro chvíle pohody, všichni ocení pozitivní efekt lněného oleje.

Pravidla soutěže najdete na našem facebooku:

https://www.facebook.com/StHippolyt.cz/


Publikováno 14. 11. 2016 15:26

Soutěž o Struktur Energetikum - vyhlášení výsledků

Dobré ráno. Máme tady vyhlášení výsledků soutěže ! Aby losování bylo spravedlivé, využijeme výsledků 1. tahu Sportky která padla tuto neděli. Byla tažená tyto čísla : 6,13, 25, 28 a 30. Výherci tedy jsou: Markét Caltová, Si Mona, Lucka Dablice, Tereza Kuchařská a Barbora Jupová. Výhercům gratulujeme a prosíme o zaslání adres pro doručení výhry. Ostatní nezoufejte, brzy budeme opět soutěžit :) Děkujeme za hojnou účast.


Publikováno 4. 10. 2016 9:57

Soutěž o 5 desetikilových balení Struktur Energetikum na Facebooku

struktur energetikum.jpgJistě jste zaregistrovali náš článek o produktu STRUKTUR ENERGETIKUM - http://www.equichannel.cz/ve-zdravem-tele-zdravy-duch. Pakliže Vás naše krmivo ,,number one" zaujalo, máte nyní možnost toto vysoce kvalitní müsli vyhrát. Zahajujeme tímto soutěž o 5 desetikilových balení Struktur Energetikum. Stačí sdílet veřejně náš příspěvek s naším článkem na Facebooku - https://www.facebook.com/StHippolyt.cz/ - , dát like tomuto příspěvku a napsat pod něj do komentáře ,,sdíleno". Soutěž bude trvat do 3. října. Poté vylosujeme pět účastníků a jejich čtyřnozí miláčkové se budou moci těšit z tohoto vysoce chutného a zdravého müsli.

Tak tedy, směle do toho !


Publikováno 27. 9. 2016 16:55

Úloha antioxidantů v organismu koní

Dobrý den, vážení klienti. Podívejme se dnes společně na úlohu antioxidantů v organismu koní.

V průběhu fyzického výkonu se příjem kyslíku v kosterních svalech drasticky snižuje. Pro rychlé napnutí a opětovné uvolnění svalu je zapotřebí adenositrifosfát (ATP). Přičemž se jedná o životně nezbytnou biomolekulu pro udržení energetické látkové výměny. U živých organismů je ATP produkován v "buněčných elektrárnách" - v mitochondriích. Během buněčného dýchání buňka spotřebovává kyslík, aby mohla vyrábět ATP.

Svalové buňky spotřebovávají velké množství energie, aby mohly plnit svoji funkci. Přitom obsahují tisíce mitochondrií, které potřebují velké množství kyslíku. Během produkce energie je menší část kyslíku proměněna na malé, vysoce reaktivní volné radikály nebo na reaktivní formy kyslíku (ROS – Reactive Oxygene Species ). Pokud mitochondrie nefungují efektivně, jejich kapacita produkce energie se sníží, čímž stoupá vznik volných radikálů, které poškozují buňky. Pro omezení volných radikálů je nutné udržovat mitochondrie v dobré formě, což obzvláště platí pro buňky svalové, ve kterých tisíce mitochondrií připravují velké množství energie jako palivo pro organismus v zátěži.

Volné radikály a jejich následky

Produkce volných radikálů se zvyšuje během intenzivních tréninkových fází, při zánětech a v procesu stárnutí. Poškozující efekt volných radikálů obsahuje ničení buněčných částí a dokonce buněčnou smrt. Pro zvládnutí těchto poškozujících efektů je tělo vybaveno obranným systémem, skládajícím se z antioxidantů, jako jsou vitamíny a enzymy. Když produkce volných radikálů během nepřetržitého tréninku převýší nebo je obranný systém z důvodu nedostatečné výživy nebo z důvodu podávání medikamentů narušen, může to vést k přetrvávajícím funkčním poruchám nebo k poškozením.

Svaly obsahují od přírody rozmanité antioxidativní mechanismy, které škodlivý vliv volných radikálů snižují. K těm patří samotným tělem produkované (endogenní) enzymy, jako je superoxiddismutáza (SOD), glatathionperoxidáza (GPX) kataláze a menší molekuly jako vitamín E, vitamín C a stopové prvky (měď, mangan, zinek, selen).
Endogenní enzymy hrají multifunkční roli při ochraně svalů před oxidativními poškozeními během tréninků. Mají funkci "lapačů" radikálů a jejich nedostatek je úzce propojen se širokou škálou fyziologických a biochemických poruch. Pro jejich syntézu potřebuje organismus doplňování stopovými prvky. Podle toho je regulace antioxidativního obranného systému jako reakce na kontinuální trénink určena nejen objemy volných radikálů a mitochondriální funkčností, nýbrž také dostupností stopových prvků. Proto jsou v produktech St. Hippolyt používány výhradně organické a tedy vysoce stravitelné a dostupné stopové prvky. Doplňování antioxidativních výživných látek se při vysokých nárocích na výkonnost nebo při soutěžích ukazuje jako smysluplné.

Selen

Doplňování selenu je rozhodující pro glutationperoxidační syntézu, která působí u koní jako hlavní antioxidant. Studie ukazují, že nedostatek selenu snižuje glutationperoxidační aktivitu o 80% a škodlivá oxidace v mitochondriích se zvyšuje.

Vitamín E

Vitamín E je známý jako přírodní antioxidant, který chrání buněčné stěny před poškozením volnými radikály. Sportovní koně potřebují výrazně více vitamínu E než koně, kteří pracují jen málo. Podařilo se prokázat, že přizpůsobené doplňování výživy vitamínem E a selenem zvyšuje výkonnost a zlepšuje reakce imunního systému.

Vitamín C

Dalším klíčovým prvkem antioxidačního obranného systému je vitamín C. Ten hraje roli jak při ničení škodlivých volných radikálů, tak i při nové tvorbě vitamínu E.

Návazně je vitamín C dále nezbytný pro kolagenní syntézu, hormonální syntézu, ukládání vápníku a antihistaminickou kontrolu.

Všechny tyto výživné látky lze nalézt v našich produktech SUPER CONDITION a HIGH PERFORMER, které výrazně podporují činnost mitochondrií a dodávají jim nezbytné látky pro ochranu a správnou funkci. Navíc může St. Hippolyt produkt HIGH PERFORMER indukovat přirozenou produkci antioxidantů.

Antioxidanty, ať už jsou produkovány samotným organismem nebo dodávané prostřednictvím krmení, hrají při ochraně těla před volnými radikály rozhodující roli. Obzvláště v průběhu intenzivních tréninkových fází, soutěží nebo ve stresových situacích se koncentrace volných radikálů v organismu zvyšují, čímž se zvyšuje také potřeba podávání antioxidantů.

Krmení, které je bohaté na přírodní vitamíny a stopové prvky, může mitochondrie chránit a množství volných radikálů snížit, aby bylo možné zvýšit připravenost k výkonu a kvalitu života zvířete.

SUPER CONDITION

Krátká zahřívací fáze, vysoká motivace v tréninkových a zátěžových situacích, stejně jako rychlá svalová regenerace jsou předpoklady pro dobrý sportovní výkon. Doporučujeme u koní ve vysoké zátěži, u koní potřebující nasvalit, mladých koní, u koní se svalovými problémy, u koní kteří potřebují podpořit vlastní energetický metabolismus a zvýšit energii.

HIGH PERFORMER

Na základě vědeckých výzkumů sestavený koncentrát výživných látek pro zdraví, vysokou výkonnost, rychlou regeneraci a pro chov.Přidaný komplex PSB - nukleotidu významně zvyšuje využití výživných látek díky podpoře regenerace střevní stěny, podporuje metabolismus, regeneraci, imunitní systém a celkový výkonnostní potenciál koně. Je velmi vhodný pro koně po operacích, nemocné, vyčerpané, koně ve vysoké zátěži a chovné klisny .....

Na detailní složení a vliv na organismus koně u těchto dvou doplňků se podíváme příště.


Publikováno 20. 9. 2016 12:00

Zimní pamlsky jsou opět tady!

Datum konání: 19. 11. 2015

Zimní pamlsky, winterlobsKdyž se dny zkracují a teploty klesají, znamená to, že je tady zima!

Za pár dnů začnou z nebe tiše poletovat první sněhové vločky a pro tuto příležitost jsme zavčasu vylepšili recepturu našich pamlsků na zimní způsob.

Božsky dokonalá receptura s nádechem skořice a vanilky Vašemu koni zpříjemní zimní období.

St. Hippolyt přeje Vám i Vašemu koni překrásný zimní čas.

Zimní pamlsky, WinterLobs objednávejte zde


Publikováno 19. 11. 2015 9:40

Hříbě na prodej

Datum konání: 21. 7. 2015

Hřebeček Lyjanero x Calido I našeho chovu je na prodej. Bližší informace - Jan Hrubý, 775 265 456


Publikováno 21. 7. 2015 11:46

Zimní pamlsky jsou tady!

Datum konání: 12. 12. 2013

Zimní pamlsky, winterlobsKdyž se dny zkracují a teploty klesají, znamená to, že je tady zima!

Za pár dnů začnou z nebe tiše poletovat první sněhové vločky a pro tuto příležitost jsme zavčasu vylepšili recepturu našich pamlsků na zimní způsob.

Božsky dokonalá receptura s nádechem skořice a vanilky Vašemu koni zpříjemní zimní období.

St. Hippolyt přeje Vám i Vašemu koni překrásný zimní čas.

Zimní pamlsky, WinterLobs objednávejte zde


Publikováno 12. 12. 2013 10:34


Úpravy produktových listů

Aktuálně řešíme úpravy produktových listů a informací o přesném složení výrobků. Děkujeme za trpělivost.

Aktualizované informace jsou v tuto chvíli již u těchto výrobků:

Hesta Mix Müsli
Hesta Mix Classic
Hesta Mix Light energy
Struktur – Energetikum
Vital Müsli Beste Jahre

Typ platby DOBÍRKA - neaktivní

Z důvodu zdravotní situace přepravní společnost neakceptuje hotovostní platbu. Děkujeme za pochopení.

ST.HIPPOLYT NA SLOVENSKU

svk.png

Brandon - novinka Hippolyt

kat-brandon4_200x250.png

Nově také na Facebooku

fb.png

Přeprava zdarma!!!

Při objednávce nad 500,- Kč je přeprava zdarma!

Při objednávce do 500,- Kč je přeprava za 50,- Kč, dobírka 30,- Kč.

http://www.hippolyt.cz/index.php?nid=9490&lid=cs&oid=2183800

Aktuální ceník v PDF

Stáhněte si kompletní aktuální ceník /k 14.1.2015/ krmiva pro koně St.Hippolyt v PDF...

ceník krmiva pro koně St.Hippolyt v PDF

Hippolyt opět nejlepší!

Čtenáři německého jezdeckého časopisu CAVALLO opět zvolili St.Hippolyt jako nejoblíbenější krmivo pro koně!

Cavallo Trophy 2014 im Bereich Beste Marke Futtermittel.jpg

První místo pro GLUCOGARD!

Skutečnost, že St.Hippolyt zvolil správnou cestu se potvrdila i při přebírání letošních cen na akci Eurocheval v Offenbergu. První místo získal St.Hippolyt se svým doplňkovým krmivem pro koně GLUCOGARD, které je úspěšné v boji s EMS a schvácením kopyt!

http://www.hippolyt.cz/index.php?nid=9490&lid=CZ&oid=1981681&tabpage=15&taboffset=0&ts=1&epc=SKD12

KDO KRMÍ ST.HIPPOLYT ?

Zajímá Vás, kdo svým koním dopřává krmivo St.Hippolyt? Například Václav Bořánek, Esther Weberová, JS Schneider a další. Podívejte na reference.

Reference
Ronaldo S - skokový kůň roku 2009

Ceník přepravy

Přepravné není součástí cen v e-shopu. V případě zaslání zboží Vám budeme účtovat tyto ceny, viz.odkaz...

Ceník přepravy

Lepší krmení = lepší hříbě!

Podívejte se na zajímavou vědeckou studii zabývající se výživou hříbat.

Lepší krmení = lepší hříbě

Partnerské prodejny

Krmivo pro koně St.Hippolyt lze také zakoupit v našich partnerských prodejnách:

Čáslav a Havlíčkův Brod

Jezdecké potřeby Viktorie, Plzeň

Sokolov, Farma LA Rudolec

Robert Sitter, Č.Budějovice, 723117546

STÁJ NICOL, Liberec

Granofyt s.r.o., Rudná u Prahy

My Horse s.r.o.
250 69 Máslovice, okr. Praha - východ
602 594 338

St.Hippolyt doporučuje

http://www.horsemanonline.cz/

Vyhledat v textu

Nákupní koš
Košík je prázdný

Online poradna

příspěvků: 90
hippolyt