Drobečková navigace

Úvodní stránka > Brandon > Brandon - synergie starého a nového vědění

Brandon - synergie starého a nového vědění

kat-brandon4_200x250.pngPůvodní domestikace nomádskými pasteveckými národy před zhruba 6000 lety ovlivnila výživu koní zpočátku jen velmi málo. Tráva byla hlavním zdrojem potravy koně. Z toho důvodu byli koně vystaveni výkyvům nabídky potravy způsobené ročními obdobími. Krmení se výrazněji změnilo teprve s postupně přibývající intenzitou využívání koní ve druhém tisíciletí před naším letopočtem.

Zvýšená spotřeba energie při zvýšení nároků na práci již nemohla již být pokryta pouze samotnou pící a objemovým krmivem. Příjem objemově velkých dávek krmení trvalo koni příliš dlouho, omezovalo využitelnost koně a vedlo ke snížené připravenosti koně k výkonu.

V důsledku toho se přistoupilo ke krmení koní výživnými prostředky, které byly bohaté na energii, koncentrované a schopné skladování - obilným zrnem. To ovšem vedlo ke vzniku nových problémů. Již za dob Římanů bylo známé riziko schvácení kopyt v závislosti na krmení vysokých dávek jádra.

Dnes, stejně jako tenkrát , spočívá hlavní výzva v tom, jak přizpůsobit složení krmné dávky na jednu stranu vysokým požadavkům na výkonnost a na chov, na druhou stranu přirozeným potřebám koně.

Výživa koní podáváním koncentrovaných výživových prostředků pokrývá v ideálním případě potřebu veškerých výživných látek, které jsou nezbytné k udržení plného zdraví a výkonu. Stěžejní význam pro optimalizaci trávicích procesů jednotlivých úseků trávicího traktu má přitom množstevní poměr složení jednotlivých výživných složek jako jsou vláknina, jednoduché sacharidy, proteiny, stopové prvky a vitamíny.

Tlusté střevo koní je svým objemem 120 litrů největší součástí trávicího traktu. Proto má vyvážená střevní flora resp. její mikrobiologické trávicí procesy v tlustém střevě stěžejní význam pro zdraví a výkonnost Vašeho koně. Tyto znalosti a nejnovější poznatky fyziologie trávení položily základ pro vývoj krmného produktu BRANDON.

Brandon - hypoalergenní výživa pro koně s glyx-faktorem

Brandon je jedinečný, inovativní, hypoalergenní výživový krmný koncept zakládající se na nejaktuálnějších výživově fyziologických poznatcích. Jedná se o plnohodnotné, chutné krmivo pro koně s nízkým alergenním potenciálem, které je plně vitaminizováno a mineralizováno.

Brandon je klinicky ověřený produkt a je velice vhodný pro koně s nejrůznějšími požadavky na složení celkové denní krmné dávky. Díky nízkému glykemickému indexu ( *Glyx-faktor ) je Brandon vhodný i speciálně pro koně, u kterých je nutné dbát na nízký obsah lehce stravitelné energie.

Pocit nasycení prostřednictvím speciální kompozice vláknin.

Hlavní složkou krmiva je vysoce hodnotná vojtěška z oblasti Champagne. Zvláštní pěstební podmínky a procesy zpracování přispívají k udržení vysoké kvality bohatě obsažených funkčních živin. Pomocí zvýšené mikrobiologické fermentace těchto vláknin v tlustém střevě se mění počet a složení mastných kyselin s krátkými řetězci, čímž je výrazně podpořeno kontinuální vyprazdňování žaludku a absorpce výživných látek. V důsledku toho dochází jen k nízkým výkyvům krevního cukru, resp. hladiny inzulinu po přijetí potravy a k dlouhodobému pocitu nasycenosti. Tento účinek přetrvává po delší dobu a ještě po dalším krmení se stará o nízké výkyvy krevního cukru a hladiny inzulinu.

Minerální látky, vitamíny a antioxidanty dodávají vitální látky

Další krmné komponenty obsahují m.j. vysoce hodnotné zdroje energie a vlákniny, biologicky vysoce dostupné minerální látky, vitamíny a antioxidanty. Působí prokazatelně pozitivně na příjem výživných látek z trávicího traktu, regulačně na hladinu krevní glukózy a inzulinu, podpůrně na imunitní systém, jsou antioxidativní a chrání sliznice.

Nízký alergenní potenciál

Zpracování obsažených hypoalergenních látek, receptura bez použití bylin, vynechání obilovin v produktu Brandon xl a dále laktofermentace ječmenných vloček, resp. vloček prosa v produktu Brandon xs a xp, přináší u tohoto krmného produktu nízký alergenní potenciál. Tím je Brandon i pro koně s alergickými problémy, resp. s problémy žaludečními a zažívacími velmi dobře poživatelný a stravitelný.

Krmivo pro různé potřeby, požadavky.

Brandon je koncentrovaná plnohodnotná a vyvážená výživa pro koně, která může bát podávána jak suchá, tak i ve formě krmné kaše. V důsledku inovativního složení je vhodná pro nejrůznější oblasti použití. Přitom Brandon může nahradit obvyklé energetické krmení nebo může být omezeno podávání objemového krmiva, popřípadě po konzultaci s veterinářem může být úplně vynecháno. Brandon je dodáván ve třech variantách: Brandon XS, Brandon XL, Brandon XP.

*) Glykemický index uvádí obsah lehce stravitelných uhlovodíků jako je cukr, škrob a fruktan. Popisuje poměr lehce stravitelných uhlovodíků libovolného krmného prostředku v porovnání se vztažným objemem. Určuje, jak moc a rychle krmivo způsobí vzestup glukózy a potažmo inzulinu v krvi. 

Přejít do e-shopu...

Produktové listy 

Úpravy produktových listů

Aktuálně řešíme úpravy produktových listů a informací o přesném složení výrobků. Děkujeme za trpělivost.

Aktualizované informace jsou v tuto chvíli již u těchto výrobků:

Hesta Mix Müsli
Hesta Mix Classic
Hesta Mix Light energy
Struktur – Energetikum
Vital Müsli Beste Jahre
St. Hippolyt NutriStar
Struktur E - bezobilný

ST.HIPPOLYT NA SLOVENSKU

svk.png

Brandon - novinka Hippolyt

kat-brandon4_200x250.png

Nově také na Facebooku

fb.png

Přeprava zdarma!!!

Při objednávce nad 500,- Kč je přeprava zdarma!

Při objednávce do 500,- Kč je přeprava za 50,- Kč.

http://www.hippolyt.cz/index.php?nid=9490&lid=cs&oid=2183800

Aktuální ceník v PDF

Stáhněte si kompletní aktuální ceník /k 1.2.2024/ krmiva pro koně St.Hippolyt v PDF...

ceník krmiva pro koně St.Hippolyt v PDF

Hippolyt opět nejlepší!

Čtenáři německého jezdeckého časopisu CAVALLO opět zvolili St.Hippolyt jako nejoblíbenější krmivo pro koně!

Cavallo Trophy 2014 im Bereich Beste Marke Futtermittel.jpg

První místo pro GLUCOGARD!

Skutečnost, že St.Hippolyt zvolil správnou cestu se potvrdila i při přebírání letošních cen na akci Eurocheval v Offenbergu. První místo získal St.Hippolyt se svým doplňkovým krmivem pro koně GLUCOGARD, které je úspěšné v boji s EMS a schvácením kopyt!

http://www.hippolyt.cz/index.php?nid=9490&lid=CZ&oid=1981681&tabpage=15&taboffset=0&ts=1&epc=SKD12

KDO KRMÍ ST.HIPPOLYT ?

Zajímá Vás, kdo svým koním dopřává krmivo St.Hippolyt? Například Václav Bořánek, Esther Weberová, JS Schneider a další. Podívejte na reference.

Reference
Ronaldo S - skokový kůň roku 2009

Ceník přepravy

Přepravné není součástí cen v e-shopu. V případě zaslání zboží Vám budeme účtovat tyto ceny, viz.odkaz...

Ceník přepravy

Lepší krmení = lepší hříbě!

Podívejte se na zajímavou vědeckou studii zabývající se výživou hříbat.

Lepší krmení = lepší hříbě

Partnerské prodejny

Krmivo pro koně St.Hippolyt lze také zakoupit v našich partnerských prodejnách:

Čáslav a Havlíčkův Brod

Jezdecké potřeby Viktorie, Plzeň

Sokolov, Farma LA Rudolec

Robert Sitter, Č.Budějovice, 723117546

STÁJ NICOL, Liberec

Granofyt s.r.o., Rudná u Prahy

My Horse s.r.o.
250 69 Máslovice, okr. Praha - východ
602 594 338

St.Hippolyt doporučuje

http://www.horsemanonline.cz/

Vyhledat v textu

Nákupní koš
Košík je prázdný

Online poradna

příspěvků: 93
hippolyt