Drobečková navigace

Úvodní stránka > O produktech > Hlavní krmný program - produkt

Hlavní krmný program pro koně

Hlavní krmný program pro koně

Hlavní krmný program pro koně firmy Hippolyt  vyniká skvělými charakteristickými vlastnostmi.  Veškerá krmiva jsou bohatá na vysoce jakostní vlákninu a oleje a zůstávají  u mírného obsahu škrobu, čímž se právě výrazně odlišují od obvyklých běžných energetických krmných směsí nebo od obilovin. Použitím vybraných „dodavatelů“ aminokyselin je pokrývána potřeba bílkoviny, aniž by kůň byl zbytečně zatěžován vysokým dávkami proteinu.

Vysoce otevřené (rozštěpené) obiloviny

Obiloviny zpracované v krmivech St. Hippolyt jsou pečlivě předčištěné a intenzivně omývané.  a je i Nečistota pevně ulpívající na zrno je odstraněna. Životní pochody v  (každém) daném zrnu, které bylo původně „zcela zralé“ se prostřednictvím bobtnání v temperované vodě aktivují a tím vznikají enzymaticky aktivní látky. Ve velmi podstatném rozsahu pracující enzymy nyní štěpí především obilné škroby a bílkoviny. Návazně je hydrotermicky rozštěpené obilí válvováno a upraženo. Vznikají aromatické, lehce stravitelné obilné vločky nejvyšší kvality, které jsou pro citlivý trávicí aparát koně velice vhodné.

Koncentrované přírodní látky

V souladu s principem „Krmit jako příroda“ je používáno velké množství  krmných komponentů bohatých na vitální látky, které krmiva obohacují způsobem zcela přírodním a přirozeným. K nim patří kukuřičné a pšeničné klíčky, ječné klíčky, složky vinných hroznů a černuchy, ale také mořské komponenty jako řasy, vápenec z korálů, plody moře, jakož  i mořská a himálajská sůl. Vápenec z mořských řas z Bretaně dodává přírodní vápník navázaný na magnezium a typické mořské minerály, jako brom a jód. Nesmějí chybět ani rozličné ovocné a zeleninové komponenty, které spolu s trávení podporující vlákninou přinášejí velké množství sekundárních rostlinných látek.

Byliny podle ročních období

Krmiva St. Hippolyt obohacuje široké spektrum nejrůznějších jemných krmných bylin, které jsou nasazovány podle střídajících se ročních období. Byliny nalezly při krmení koní svoje místo z důvodu zvýšení výživné hodnoty  a také pro svoji ušlechtilou jemnou chuť. Nikoliv z důvodu svého farmakologického účinku, nýbrž pro vysoký podíl sekundárních rostlinných látek, stopových a dokonce ultrastopových prvků jsou byliny nepostradatelnou složkou všech úspěšných receptur. Tomuto účinku vděčí koně za dobře regulovanou látkovou výměnu, motivaci a připravenost k výkonnosti a dobrý zdravotní stav.

Velkolepá pestrost olejů

V závislosti na těžišti používání obsahují hlavní krmiva St. Hippolyt za studena lisované rostlinné oleje, které jsou získávány speciálními sedimentačními postupy. Lněná semena, slunečnicová jádra, kukuřičné a pšeničné klíčky, jakož i semeno černuchy nabízejí pestré množství životně důležitých vzorců mastných kyselin (zejména Omega - 3) a sekundární rostlinné látky, které by při obvyklých způsobech zpracování mohly podlehnout ztrátě účinnosti.

Produkty biofermentace

Zpracování jednotných komponentů citlivých na vyšší teploty probíhá na plnohodnotném principu pod 40°C tak, aby byly ochráněny výživné látky jako jsou vitamíny, enzymy, slizotvorné látky a sekundární rostlinné látky, které pak mohou být koni podány zcela ojedinělým způsobem.

Hospodárnost

Hlavní krmiva St. Hippolyt mohou být použita velmi hospodárně a úsporně. Jejich vysoká stravitelnost a bohatost na výživné látky nasycuje a dlouhodobě vylepšuje trávení vlákniny. Jejich vysoký podíl organicky vázaných vitálních látek vede již při malých množstvích k postačujícímu pokrytí potřeby koně.
Vývoj společnosti St. Hippolyt nikdy nespí.  Receptury jsou trvale přizpůsobovány potřebám a vylepšovány podle nejdůležitějších a nejnovějších vědeckých poznatků. Tak je to i v případě Struktur – Energetikum, které jako jeden z prvních produktů společnosti St. Hippolyt nikdy neopustilo svoje  místo jako „Číslo 1“ výrobního programu. Tento krmný koncentrát bohatý na vitální a bylinné látky balancuje přebytky bílkovin a škrobů a vždy znovu překvapuje svým vizionářským pohledem, se kterým kdysi vzniklo.
Jedním z nejmladších vývojových trendů je produktová linie International Sports, která byla vyvinuta ve spolupráci s Kentucky Equine Research Institute (KER) podle sportovních a medicínských poznatků na bázi již osvědčené technologie krmných prostředků. International Sports se těší velké oblibě jak ve středním, tak i těžkém sportu.


 

 

 

 

 

Produktové listy 

Úpravy produktových listů

Aktuálně řešíme úpravy produktových listů a informací o přesném složení výrobků. Děkujeme za trpělivost.

Aktualizované informace jsou v tuto chvíli již u těchto výrobků:

Hesta Mix Müsli
Hesta Mix Classic
Hesta Mix Light energy
Struktur – Energetikum
Vital Müsli Beste Jahre
St. Hippolyt NutriStar
Struktur E - bezobilný

ST.HIPPOLYT NA SLOVENSKU

svk.png

Brandon - novinka Hippolyt

kat-brandon4_200x250.png

Nově také na Facebooku

fb.png

Přeprava zdarma!!!

Při objednávce nad 500,- Kč je přeprava zdarma!

Při objednávce do 500,- Kč je přeprava za 50,- Kč.

http://www.hippolyt.cz/index.php?nid=9490&lid=cs&oid=2183800

Aktuální ceník v PDF

Stáhněte si kompletní aktuální ceník /k 1.2.2024/ krmiva pro koně St.Hippolyt v PDF...

ceník krmiva pro koně St.Hippolyt v PDF

Hippolyt opět nejlepší!

Čtenáři německého jezdeckého časopisu CAVALLO opět zvolili St.Hippolyt jako nejoblíbenější krmivo pro koně!

Cavallo Trophy 2014 im Bereich Beste Marke Futtermittel.jpg

První místo pro GLUCOGARD!

Skutečnost, že St.Hippolyt zvolil správnou cestu se potvrdila i při přebírání letošních cen na akci Eurocheval v Offenbergu. První místo získal St.Hippolyt se svým doplňkovým krmivem pro koně GLUCOGARD, které je úspěšné v boji s EMS a schvácením kopyt!

http://www.hippolyt.cz/index.php?nid=9490&lid=CZ&oid=1981681&tabpage=15&taboffset=0&ts=1&epc=SKD12

KDO KRMÍ ST.HIPPOLYT ?

Zajímá Vás, kdo svým koním dopřává krmivo St.Hippolyt? Například Václav Bořánek, Esther Weberová, JS Schneider a další. Podívejte na reference.

Reference
Ronaldo S - skokový kůň roku 2009

Ceník přepravy

Přepravné není součástí cen v e-shopu. V případě zaslání zboží Vám budeme účtovat tyto ceny, viz.odkaz...

Ceník přepravy

Lepší krmení = lepší hříbě!

Podívejte se na zajímavou vědeckou studii zabývající se výživou hříbat.

Lepší krmení = lepší hříbě

Partnerské prodejny

Krmivo pro koně St.Hippolyt lze také zakoupit v našich partnerských prodejnách:

Čáslav a Havlíčkův Brod

Jezdecké potřeby Viktorie, Plzeň

Sokolov, Farma LA Rudolec

Robert Sitter, Č.Budějovice, 723117546

STÁJ NICOL, Liberec

Granofyt s.r.o., Rudná u Prahy

My Horse s.r.o.
250 69 Máslovice, okr. Praha - východ
602 594 338

St.Hippolyt doporučuje

http://www.horsemanonline.cz/

Vyhledat v textu

Nákupní koš
Košík je prázdný

Online poradna

příspěvků: 92
hippolyt