Drobečková navigace

Úvodní stránka > Online poradna > Online poradna

Online poradna

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
 • 13. 11. 2011 21:04
  Hippolyt - Moderátor
  Re: Složení Nutri Staru

  Dobrý den,
  u krmiv je ke stažení k dispozici tzv. Produktový list - naleznete ho na konci textu k danému produktu. Přímo NutriStar má stravitelnou energii 11,5MJ/kg. U Supercondition je to 13MJ/kg. Při výběru krmiv se však neřiďte pouze stravitelnou energií. Ta bývá u mnoha výrobců velmi orientační, získaná prostým propočtem použitých surovin, aniž by byla vzatá v úvahu úprava a kombinace s ostatními krmivy. U krmiv Hippolyt je velmi vysoká stravitelnost díky špičkové hydrotermické úpravě, díky čemuž stravitelnost neklesá a trávicí trakt není ohrožen překyselením ani při vyšších dávkách, což se u krmiv bez této úpravy nedá říct.


 • 1. 11. 2011 13:33
  Katka
  Složení Nutri Staru

  Dobrý den. Na pytli s Nutri Starem ani na Vašich stránkách není uvedena stravitelná energie v MJ. Tento údaj by mě zajímal i u ostatních produktů - např. Super Condition. Děkuji. Pěkný den.


 • 22. 11. 2011 22:20
  Hippolyt - Moderátor
  Re: vhodné krmení

  Dobrý den,
  vyrážka, kterou zmiňujete, může být plíseň spojená s vlhkým počasím. V každém případě pokud není potvrzený problém s bílkovinou (který bývá spíš ojedinělý), nevidím důvod v omezování bílkoviny. Nepíšete, v jaké výživné kondici se klisna nachází, ale u bývalých dostihových koní bývá často problém s udržením optimální hmotnosti v kombinaci s citlivější povahou. Tam jako doplněk k neomezené dávce kvalitního lučního sena bývá velmi vhodný přídavek sena vojtěškového, který dodá potřebnou bílkovinu pro optimální kondici, kvalitní srst, kopyta a fungující centrální nervový systém. Navíc vojtěška má prokazatelně příznivý vliv na žaludeční vředy, na něž převážná většina dostihových koní trpí (studie ukazují výskyt nad 90 %). Proto raději sáhněte po výrobku Luzerne Mix.
  Ze žlabových krmiv jsou dobré ohlasy na NutriStar nebo Vital Musli Beste Jahre. Nenechte se zmást tím, že je uveden jako krmivo pro staré koně. Pro citlivé plnokrevníky s trávením, které si často nese následky z nevhodného krmení (mnoho jádra, málo sena) je velmi dobře stravitelné, obě krmiva mají nízký glykemický index, tj. koně na ně nereagují vzrušivě a také jsou dobře zásobeny přírodními minerály a vitamíny.


 • 3. 11. 2011 10:54
  Veronika Jašová
  vhodné krmení

  Dobrý den,
  chtěla bych se Vás zeptat na vhodné krmení pro 5letou kobylku Anglického plnokrevníka. Kobylka dříve běhala dostihy (cca rok) nyní je využívána k rekreačnímu ježdění a je celoročně na pastvě. Máme ji přibližně rok, ze začátku jsme jí krmili granulemi a ovsem, začaly jí otékat zadní nohy. Bylo nám doporučeno vysadit oves, ten nyní nedáváme a nohy jsou zatím dobré. Ale vyskytl se u ní problém s vyrážkou (po celé délce hřbetu a zádě - na místech kde se objevila jí vypadala srst). Veterinář nám řekl, že to může být alergická reakce např. na krmení nebo počasí, která se vyskytne u méně odolných koní. Narazila jsem u Vás na objemové krmivo Pre Alpin Protein Light, myslíte si, že by bylo v této situaci toto krmení vhodné? Děkuji za odpověď.


 • 22. 11. 2011 22:26
  Hippolyt - Moderátor
  Re: Krmení hříběte

  Dobrý den,
  oves můžete začít nahrazovat Fohlengold musli postupně 1:1 (co se týče hmotnosti). V závislosti na kvalitě sena, plemeni a individuálních predispozicích hříběte můžete posupně zvyšovat o cca 100 g za měsíc. Hříbě by mělo mít stále lehce vyrýsovaná žebra, pokud by měla mizet v tuku, je to známka překrmování a žlabová krmiva je třeba omezit.
  Vojtěškové seno již není třeba přidávat, nicméně dávkou cca 200 g - 500 g Luzne Mix denně nic nepokazíte, v souvislosti s kvalitnou sena lučního.


 • 8. 11. 2011 18:07
  michaela
  Krmení hříběte

  Dobrý den, prosím o radu v jakých dávkách začít krmit osmiměsíční hříbě dosud navyklé pouze na cca1,5l ovsa denně Fohlengold musli a jak postupně dávky zvyšovat aby nedošlo k nadměrnému růstu. Dále prosím o radu zda přidávat v tomto věku i jiný produkt např. Luzerne mix (s ohledem na nadcházející zimní období bez trávy, se senem nižší kvality) a pokud ano v jakém množství aby nemělo hříbě nadbytek bílkovin a zda tyto dva produkty spolu s lučním senem pokryjí veškeré potřeby živin hříběte. Děkuji za odpověď.


 • 22. 11. 2011 22:32
  Hippolyt - Moderátor
  Re: vhodné krmení

  Dobrý den,
  kromě dávky píce 3x denně (seno, pastva) můžete v závislosti na aktuální výživné kondici vyzkoušet naše musli Nutristar. Je dobře stravitelné a postavené především na vláknině, která je přirozeným zdrojem energie pro equidy. Pamatujte ale na to, že vaše kobylka je kombinací dobře krmitelných plemen, takže ji udržujte v optimální výživné kondici, abyste vždy byla schopná snadno nahmatat žebra. Pokud by žebra hmatná nebyla, kůň je obézní a potom je třeba zvýšit pracovní zátěž nebo pokud to není ze zdravotních či organizačních důvodů možné, vysadit žlabová krmiva a ponechat jen minimální dávku na zamíchání vit-min doplňků, případně koni nabídnout naše SemperCube, které koně velmi dobře přijímají i jen tak, jako pamlsek.


 • 17. 11. 2011 15:05
  Soňa
  vhodné krmení

  Dobrý den, mám doma kobylu hucul/arab 12 let 24/7 venku na pastvě. Využívána na rekreační ježdění 4x týdně pod sedlem lehčí až střední zátěž. Dvakrát denně dostává seno jinak granule relax. Chtěla bych rkmit Hippolytem. Prosím co by jste mi doporučila? Děkuji za odpověď.


 • 11. 1. 2012 20:25
  Hippolyt - Moderátor
  Re: Dotaz na užívání Glucogardu

  Dobrý den,
  přípravek Glucogard je pro koně s historií laminitidy vhodný. S minimem kalorií dodá nutné výživné látky a minerály. Hlavní prevencí ale zůstává přísný krmný režim, tj. mimimum škrobů a cukrů v krmné dávce a také štíhlá krmná kondice. Pokud je klisna v dobré kondici, není důvod přikrmovat nic jiného, než minerální doplněk, jinak stačí na pokrytí potřeb seno. V pastevní sezoně potom pastvu zcela vyřadit, nebo pást pouze po omezené období (nejlépe v noci, kdy je hladina fruktanů nejnižší) a s pastevním náhubkem.
  Vhodnou prevencí je také pravidelný pohyb, ale ten je samozřejmě závislý na stavu poškození kopyt.


 • 28. 11. 2011 6:17
  Kicherer Pavel
  Dotaz na užívání Clucogardu.

  Vlastním huculku v letošním roce již měla 2x schvácená kopyta z bohaté pastvy.Nasadil jsem ji dietu na pa.stvu dostává náhubek.Jádro nedostává žádné pouze otruby.Prosím o sdělení možnosti užití clucogardu jako prevence.Děkuji.Kicherer


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

DOVOLENÁ 24.12.2021 - 1.1.2022

V termínu 24.12.2021 do 1.1.2022 jsme na dovolené. Veškeré objednávky přijaté v tomto termínu budou zpracovány hned po našem návratu, 2.2.2021

Děkujeme za pochopení,

Tým Hippolyt

Úpravy produktových listů

Aktuálně řešíme úpravy produktových listů a informací o přesném složení výrobků. Děkujeme za trpělivost.

Aktualizované informace jsou v tuto chvíli již u těchto výrobků:

Hesta Mix Müsli
Hesta Mix Classic
Hesta Mix Light energy
Struktur – Energetikum
Vital Müsli Beste Jahre
St. Hippolyt NutriStar
Struktur E - bezobilný

ST.HIPPOLYT NA SLOVENSKU

svk.png

Brandon - novinka Hippolyt

kat-brandon4_200x250.png

Nově také na Facebooku

fb.png

Přeprava zdarma!!!

Při objednávce nad 500,- Kč je přeprava zdarma!

Při objednávce do 500,- Kč je přeprava za 50,- Kč.

http://www.hippolyt.cz/index.php?nid=9490&lid=cs&oid=2183800

Aktuální ceník v PDF

Stáhněte si kompletní aktuální ceník /k 20.5.2021/ krmiva pro koně St.Hippolyt v PDF...

ceník krmiva pro koně St.Hippolyt v PDF

Hippolyt opět nejlepší!

Čtenáři německého jezdeckého časopisu CAVALLO opět zvolili St.Hippolyt jako nejoblíbenější krmivo pro koně!

Cavallo Trophy 2014 im Bereich Beste Marke Futtermittel.jpg

První místo pro GLUCOGARD!

Skutečnost, že St.Hippolyt zvolil správnou cestu se potvrdila i při přebírání letošních cen na akci Eurocheval v Offenbergu. První místo získal St.Hippolyt se svým doplňkovým krmivem pro koně GLUCOGARD, které je úspěšné v boji s EMS a schvácením kopyt!

http://www.hippolyt.cz/index.php?nid=9490&lid=CZ&oid=1981681&tabpage=15&taboffset=0&ts=1&epc=SKD12

KDO KRMÍ ST.HIPPOLYT ?

Zajímá Vás, kdo svým koním dopřává krmivo St.Hippolyt? Například Václav Bořánek, Esther Weberová, JS Schneider a další. Podívejte na reference.

Reference
Ronaldo S - skokový kůň roku 2009

Ceník přepravy

Přepravné není součástí cen v e-shopu. V případě zaslání zboží Vám budeme účtovat tyto ceny, viz.odkaz...

Ceník přepravy

Lepší krmení = lepší hříbě!

Podívejte se na zajímavou vědeckou studii zabývající se výživou hříbat.

Lepší krmení = lepší hříbě

Partnerské prodejny

Krmivo pro koně St.Hippolyt lze také zakoupit v našich partnerských prodejnách:

Čáslav a Havlíčkův Brod

Jezdecké potřeby Viktorie, Plzeň

Sokolov, Farma LA Rudolec

Robert Sitter, Č.Budějovice, 723117546

STÁJ NICOL, Liberec

Granofyt s.r.o., Rudná u Prahy

My Horse s.r.o.
250 69 Máslovice, okr. Praha - východ
602 594 338

St.Hippolyt doporučuje

http://www.horsemanonline.cz/

Vyhledat v textu

Nákupní koš
Košík je prázdný

Online poradna

příspěvků: 90
hippolyt