Speciální krmné doplňky

Speciální krmné doplňky pro koně

Speciální krmné doplňky pro koně

Kategorie:   Speciální krmné doplňky
Podkategorie:
  Za studena lisované rostlinné oleje (6)
  
Zobrazení 
  
SKD12 GlucoGard
Pro koně, kteří trpí equinním metabolickým syndromem resp. Cushing syndromem a z toho vznikajícím schvácením kopyt nebo pro koně s poruchami svalové látkové výměny.

Kbelík - 3 kg

Problém na německých loukách

Rozsáhlý pobyt na pastvinách, nos ustavičně zabořený ve šťavnaté zeleni – tuto idylku si pro svého koně každý přejeme. A přece právě u čtyřnožců, kteří byli původně přizpůsobeni velmi skromným životním podmínkám, může mít takové hýření v lučních travinách, bohatých na cukry, fatální následky. Končí  velmi často katastrofálním schvácením kopyt. Navíc je  každodenně k dispozici ještě více zdrojů uhlohydrátů. Nejen oves, nýbrž všechny druhy obilovin a tím také všechny typické druhy müsli bohaté na obiloviny jsou „škrobové bomby“. Přebytek škrobů a cukrů způsobuje zvýšení hladiny cukru v krvi. Tělo následně potřebuje inzulín, aby bylo schopno krevní cukr transportovat do tělesné tkáně. Časté špičky cukru a inzulínu v krvi vedou dlouhodobě ke snížení účinnosti inzulínu, jinými slovy k inzulinové rezistenci. Tato je v poslední době považována za hlavní příčinu schvácení kopyt.

K prevenci schvácení kopyt by proto měl být pobyt náchylných koní na pastvině omezen a namísto toho by měl být zařazen vydatný pohybový program. Současně je nutno doporučit dietu s nízkým obsahem škrobů, která obsahuje dostatečně funkční mikrovýživné látky pro podporu látkové výměny cukru.

Gluco Gard podporuje boj proti schvácení kopyt

Působí proti nedostatkům výživných látek, které mohou přispívat k inzulinové rezistenci, ke zhoršení prokrvování a k poškozování tkáně v oblasti kopyt. Gluco Gard by proto měl být zařazen do krmné dávky u všech koní, kteří jsou ohroženi schvácením kopyt.
pro doplnění výživných látek po schvácení kopyt
při akutním nebezpeční schvácení kopyt
jako náhrada minerálního krmiva při krmení pouze objemovým krmivem
ideální je použití v kombinaci s produktem Equi Gard

Gluco Gard je koncipován jako koncentrát výživných látek pro koně s metabolickým, resp. cushing syndromem a se zvýšeným rizikem schvácení kopyt. V této situaci se jedná o to, abychom na základě diety chudé na obiloviny zlepšili funkčnost inzulínu. Tím, podle aktuálních vědeckých koncepcí, může být riziko schvácení kopyt sníženo.

Gluco Gard se svými funkčními výživnými látkami při tom může poskytnout drahocennou pomoc.

Látková výměna cukru a inzulínu je mimo jiné odkázána na vitamíny B – komplexu, minerální látky jako hořčík, zinek, mangan a trojmocný chrom. Vitální látky, ochraňující buňky, jako je vitamín E a selen, přispívají k celistvosti molekul inzulínu a k ochraně kopytní tkáně ohrožené zánětem. Výživné látky z pivovarských kvasnic a určitých krmných bylin podporují inzulín ještě dodatečně při kontrole krevního cukru.

Gluco Gard obsahuje všechny uvedené účinné látky v biologicky aktivní formě, přičemž chrom je obsažen jako součást pivovarských kvasnic a přidaných bylin.

Ochrana kopytního komplexu

Vznik schvácení kopyt je v počátečním stadiu podporován poruchami prokrvení v kopytním komplexu. Kromě toho dochází k rozpadu struktur rohovinových lupínků a kopytní škáry. Hnací silou tohoto problému jsou zánětlivé procesy. Zde dostávají důležitou úlohu určité funkční výživné látky. Ty musejí přispět k tomu, aby byl udržen dostatečný krevní průtok a kontrola zánětlivých procesů. Pokud nejsou takovéto účinné látky dodávány v dostatečném množství v krmných dávkách, může být oslabena tělesná odolnost proti vypuknutí schvácení kopyt.

Gluco Gard dodává přirozené antioxidanty a rostlinné ochranné výživné látky, které působí proti takovýmto nedostatkovým situacím. Kromě toho může Gluco Gard přirozenou cestou přispět k udržení dobrého zdravotního stavu kopytního komplexu.


Doporučené dávkování:
* Doplňkově při akutním schvácení kopyt: 50g denně na každých 100 kg tělesné hmotnosti koně; popřípadě rozmíchat ve vodě a podat stříkačkou do huby
* Po prodělaném schvácení kopyt: nejprve 30 g denně, později 20 g denně na každých 100 kg tělesné hmotnosti koně po dobu několika měsíců
* Pro podporu látkové výměny a stavu kopyta u náchylných koní, např. v rizikových ročních obdobích, při rizikových situacích počasí a pastvin: 20 g denně každých 100 kg tělesné hmotnosti koně po dobu 2 – 8 týdnů

Gluco Gard

Podporuje boj proti schvácení kopyt. Působí proti nedostatku výživných látek, které mohou přispívat k inzulinové resistenci, zhoršení prokrvení a poškození tkání v oblasti kopyt. Gluco Gard by proto měl být zařazen do krmných dávek všech koní, kteří mohou být schvácením kopyt ohroženi.
    
pro doplnění výživných látek po schvácení kopyt
při akutním nebezpeční schvácení kopyt
jako náhrada minerálního krmiva při krmení pouze objemovým krmivem
ideální je použití v kombinaci s produktem Equi Gard

Složení:
Pivovarské kvasnice 40  %, byliny 28% (mariánský bodlák, borůvkové lístky, pastýřský penízek, pohanka, pískavice modrá, anýz, majoránka, fenykl), směs lněných a slunečnicových olejů lisovaných za studena 6,0 %, sladová kvasnicová mladina, zázvor, karnitin, skořice, sůl, česnek, magneziový acetát, magneziový fumarát, vápník z mořských řas, artyčoky, moučka z mořských řas, med.
GlucoGard
SLOŽENÍ KRMIVA: GlucoGard - produktový list
O1:
GlucoGard - krmné doplňky pro koně
Cena s DPH 1 540,- Kč  

Související zboží

Hefekultur

Robusan

Knoblizem

Hefekultur Robusan Knoblizem
840,- Kč 1 200,- Kč 4 320,- Kč

Produktové listy 

Úpravy produktových listů

Aktuálně řešíme úpravy produktových listů a informací o přesném složení výrobků. Děkujeme za trpělivost.

Aktualizované informace jsou v tuto chvíli již u těchto výrobků:

Hesta Mix Müsli
Hesta Mix Classic
Hesta Mix Light energy
Struktur – Energetikum
Vital Müsli Beste Jahre
St. Hippolyt NutriStar
Struktur E - bezobilný

ST.HIPPOLYT NA SLOVENSKU

svk.png

Brandon - novinka Hippolyt

kat-brandon4_200x250.png

Nově také na Facebooku

fb.png

Přeprava zdarma!!!

Při objednávce nad 500,- Kč je přeprava zdarma!

Při objednávce do 500,- Kč je přeprava za 50,- Kč.

http://www.hippolyt.cz/index.php?nid=9490&lid=cs&oid=2183800

Aktuální ceník v PDF

Stáhněte si kompletní aktuální ceník /k 1.2.2024/ krmiva pro koně St.Hippolyt v PDF...

ceník krmiva pro koně St.Hippolyt v PDF

Hippolyt opět nejlepší!

Čtenáři německého jezdeckého časopisu CAVALLO opět zvolili St.Hippolyt jako nejoblíbenější krmivo pro koně!

Cavallo Trophy 2014 im Bereich Beste Marke Futtermittel.jpg

První místo pro GLUCOGARD!

Skutečnost, že St.Hippolyt zvolil správnou cestu se potvrdila i při přebírání letošních cen na akci Eurocheval v Offenbergu. První místo získal St.Hippolyt se svým doplňkovým krmivem pro koně GLUCOGARD, které je úspěšné v boji s EMS a schvácením kopyt!

http://www.hippolyt.cz/index.php?nid=9490&lid=CZ&oid=1981681&tabpage=15&taboffset=0&ts=1&epc=SKD12

KDO KRMÍ ST.HIPPOLYT ?

Zajímá Vás, kdo svým koním dopřává krmivo St.Hippolyt? Například Václav Bořánek, Esther Weberová, JS Schneider a další. Podívejte na reference.

Reference
Ronaldo S - skokový kůň roku 2009

Ceník přepravy

Přepravné není součástí cen v e-shopu. V případě zaslání zboží Vám budeme účtovat tyto ceny, viz.odkaz...

Ceník přepravy

Lepší krmení = lepší hříbě!

Podívejte se na zajímavou vědeckou studii zabývající se výživou hříbat.

Lepší krmení = lepší hříbě

Partnerské prodejny

Krmivo pro koně St.Hippolyt lze také zakoupit v našich partnerských prodejnách:

Čáslav a Havlíčkův Brod

Jezdecké potřeby Viktorie, Plzeň

Sokolov, Farma LA Rudolec

Robert Sitter, Č.Budějovice, 723117546

STÁJ NICOL, Liberec

Granofyt s.r.o., Rudná u Prahy

My Horse s.r.o.
250 69 Máslovice, okr. Praha - východ
602 594 338

St.Hippolyt doporučuje

http://www.horsemanonline.cz/

Vyhledat v textu

Nákupní koš
Košík je prázdný

Online poradna

příspěvků: 92
hippolyt